Святити лише вершечок паски: священник ПЦУ роз'яснив, чи справді це великодній "гріх"

Великдень
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Пояснення церкви щодо освячення верхівок пасок
Верхівки пасок. Фото: silpo.

Священник розповідає, чи можна нести до церкви головну частину паски

Цьогоріч здійснилася мрія всіх дітей, які обожнюють їсти лише верхівку паски. На прилавках магазинів з’явилася новинка - повністю готова до вживання верхня частина паски. Проте багатьох вірян хвилює питання, а чи можна класти її до великоднього кошика і святити лише цю частину, та чи не буде це гріхом?

Всі крапки над ї розставив священник Свято-Покровського собору ПЦУ в Рівному Петро Мартинюк у коментарі "Суспільному". Він зазначив, що церквою не встановлено особливих правил щодо того, який вигляд має паска, а тому дозволено нести на освячення святковий хліб будь-якої форми.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:
Related video
Традиції, які ми маємо щодо Пасхи — це більше народні традиції, ніж церковні. Церква не диктує, якою має бути форма паски. У кожному регіоні є свої звичаї, і церква їх підтримує,
- зазначив Петро Мартинюк

Нести до церкви дозволяється і самостійно випечені паски, і придбані у магазині. Форма, прикрашання та начинка не грають важливої ролі, найголовніше пам’ятати про саму суть свята.

Одні люди можуть випікати паску, інші — не мають часу. Тому немає різниці, чи паска випечена вдома, чи придбана в магазині. Головне, що ми з цією паскою, з вірою, молитвою згадуємо у день свята світлого Воскресіння Господнього,
- каже священник

Суцільну великодньо-смачну насолоду, найрадісніший шматочок – верхівку паски цього року почали продавати у Сільпо. Ідея просто чудова, адже здійснила мрії багатьох людей. Ще й коштує вдвічі дешевше за повноцінну випічку.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Раніше ми розповідали, чи можна їсти паску до Великодня. Адже більшість людей вважає таку дію забороненою.