Давно застрягли в рутині і втратили мотивацію? Спробуйте ці кілька психологічних трюків – вони допоможуть досягати своїх цілей
Щоденна рутина та побут позбавили вас будь-якої мотивації? Ось кілька корисних порад, як відновити енергію
Як часто ви відчуваєте занепад сил і небажання щось робити? І це не обов'язково від фізичного навантаження. Навіть сидячи в офісі або працюючи за комп'ютером, ви під кінець дня почуваєтеся вичавленими як лимон. Зізнайтеся, було таке?
Відсутність мотивації та стимулу щось робити, внутрішнє вигоряння, апатія та відсутність інтересу до чогось іншого у житті, крім необхідності виконувати щоденну рутину, – це нормально. Про це говорять психологи, адже кожен має свою межу ресурсу. Але ситуацію можна виправити, стверджує джерело Meta.Ua. Ми розповімо про кілька лайфхаків, як бути мотивованим і досягати своїх цілей.
Ставте реалістичні цілі
Якщо ви задумали щось глобальне, що потребує вкладень – фінансових, фізичних, емоційних, часових – є ризик, що ви здастеся на першій сходинці. Хочете досягти справді великих висот? Ставте реалістичну мету. Глобальна мета може бути розбита на етапи – так вам буде легше впоратися із цим психологічно. Після кожного етапу дозвольте собі відпочити та розслабитися, тоді за кожний наступний ви будете братися з новими силами.
Тим більше, що існує безліч факторів, які можуть перешкодити вам у досягненні мети. Наприклад, ви занедужаєте або підете у вимушену відпустку, або втратите джерело доходів. Але не варто здаватися! Головне – бути готовим до труднощів та перешкод, і не залишати своєї мети, а просто трохи відкласти, якщо виникли труднощі. Ставте цілі, яких справді можете досягти, реально оцінюючи свої сили.
Не розчаровуйтесь
Спробуйте ставитися себе так само реалістично, як у постановці цілей. Всі ми живі люди, а не боги, і тому через ряд обставин ми можемо не досягти тієї чи іншої поставленої мети. У цьому випадку не варто розчаровуватися і звинувачувати себе у слабкостях. Зрозуміло, що ви будете засмучені, і ваш мозок (або підсвідомість) мимоволі звинувачуватиме вас у тому, що ви не досягли наміченого.
Але ставтеся до себе з добротою та з розумінням своїх сил та можливостей. Можливо, зараз вам не вистачило тих самих сил і можливостей, або ви не доклали достатньо зусиль. Не досягли мети зараз? Відкладіть її на потім. Якщо ви дійсно прагнете її досягнення, все обов'язково вийде, але всьому свій час. Будьте вболівальником самому собі і підтримуйте себе в такі моменти слабкості.
Виставте пріоритети та цінності
А ось тут уже йдеться про більш довгу перспективу, про те, якою людиною ви хочете стати в майбутньому. Ваші невеликі реалістичні цілі ведуть до вашого майбутнього. Але загляньте трохи далі вперед – що вони вам дадуть, як ви почуватиметеся в майбутньому, як зміниться ваше життя. Це і стане компасом, який не дасть вам збитися з мети та наміченого курсу.
Коли немає довгої перспективи, коли ми спираємось на наші цілі та цінності, коли немає певного світосприйняття, то немає й мотивації. Ми пливемо за течією, і, можна сказати, не живемо повним життям, а просто існуємо. Тоді й не буде жодних покращень, ми завжди залишатимемося в одному стані та в одному положенні. Тому потрібно визначити для себе, якими ми маємо стати у майбутньому, і як цього досягати, хай навіть дрібними кроками.
Це поради допоможуть вам стати найкращою версією себе. А ми нагадаємо, які звички зранку зроблять вас успішною людиною та допоможуть досягати цілей.