Звичайне "Алло!" може звучати неввічливо: що насправді треба говорити у слухавку? (ВІДЕО)

Особистісний розвиток
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Телефонний етикет українською: ввічливі відповіді на дзвінки та завершення розмови
Як тактовно відповісти на дзвінок: поради з телефонної етики українською. Фото: depositphotos

Нюанси телефонного етикету

Правила етикету — це та річ, яку люди повинні вчити ще змалку. А в дорослому віці не володіти базовими правилами етикету взагалі соромно 🤦‍♂️. Це стосується й розмов телефоном.

Про те, як правильно підіймати слухавку і що говорити, телефонуючи комусь (і коли телефонують вам), розповідає у своєму Instagram український тренер з ораторської майстерності Павло Мацьопа. Базовими правилами ділимося далі!

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:
Related video

Телефонний етикет: що повинен знати кожен

Як правильно розмовляти телефоном: поради для початку та завершення розмови
Телефонний етикет та його базові правила. Фото:freepik.com

Те, як ви відповідаєте на дзвінок, часто формує перше враження про вас як про людину. Щоб налагодити приємний діалог та вибудувати правильну комунікацію, ви повинні завжди пам’ятати, що перше слово чи фраза задає тон усій розмові.

Серед найбільш типових помилок серед українців Мацьопа виділяє саме неправильний початок розмови. Це коли людина підіймає слухавку і каже: “Алло!”, “Так” або “Слухаю!”. Це може звучати неввічливо, тому експерт радить натомість почати з привітання:

  • Доброго ранку!

  • Добрий день!

  • Добрий вечір!

  • Вітаю!

Одразу після варто уточнити у співрозмовника, чи зручно йому зараз розмовляти. Якщо ні — поцікавтеся, коли краще перетелефонувати. Якщо все гаразд — продовжуємо розмову.

Щодо завершення розмови, то тут теж потрібно дотримуватися кількох простих правил:

  1. Обов’язково попрощайтеся зі співрозмовником.

  2. Обов’язково дочекайтеся, доки людина договорить і теж попрощається — кидати слухавку на півслові не ОК.

Ще один цікавий момент стосується тих випадків, коли ви про щось домовляєтесь телефоном. Якщо ви дійшли згоди в якомусь питанні, варто закріпити домовленості письмово, надіславши на месенджер чи електронну пошту повідомлення, у якому прописані ключові деталі.

І останнє: хто ініціював дзвінок, той і кладе слухавку. Якщо телефонують вам — мусите дочекатися, доки людина розпрощається; дзвоните ви — не затягуйте розмову і майте на увазі, що закінчувати її теж вам.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Раніше ми писали про так званий кодекс Перших леді. Розповідаємо, що не можна робити дружинам президентів. Деякими пунктами ви будете відверто здивовані, запевняємо! 😳