Психологиня пояснила, чому українці готові з'їсти один одного в коментарях
А також дала поради, як уникнути цих ситуацій
Іноді здається, що українці в соцмережах ладні загризти один одного за протилежні думки. Чому так відбувається?
Чому українці засуджують один одного: експертна думка
24 лютого 2022 року змінило українське суспільство. Воно наче розділилося на тих, хто живе лише війною і тих, хто зовсім не згадує про російську агресію. Хтось, навпаки, намагається досягти life war balance, тобто балансу між життям та війною. Психологиня Наталя Холоденко в ефірі програми «Ранок у великому місті» розповіла, чому так відбувається.
Чому люди поводяться так, наче війни взагалі нема
За словами Холоденко, демонстративна відмова від прийняття війни може бути захисною реакцією.
Це нормально — хотіти жити життя, яке в тебе забирають. Психологиня радить подивитися на ситуацію глибше, якщо вам хочеться засудити таких людей, і згадати, хто насправді винен у війні.
Холоденко підкреслює, що коли українці звинувачують українців в тому, що відбувається, вони забувають, що у нашому горі винні росіяни.
Тож, жити попри війну необхідно, бо життя триває. Його не поставити на паузу та не увімкнути знову, коли нарешті настане перемога.
Чому не варто відкладати життя на потім
Відкладання життя може стати причиною депресії, яка, на жаль, може не закінчитися навіть після перемоги.
Як втримати баланс життя та війни
Важливо не плутати радість, яку люди транслюють в соцмережах для того, щоб впоратися зі стресом, з нестримними веселощами, які можуть зачепити за живе людей, яким зараз погано. Важливо не перетинати межу.
На думку Холоденко, історії про навчання, розвиток, приємне спілкування та обмін досвідом — цілком прийнятні. Важливо знаходити час і для радощів, і для допомоги та підтримки.
Раніше ми розповідали про 6 способів, які допоможуть припинити нервувати через дрібниці. Можливо, вони допоможуть вам досягти балансу.