Стокгольмський синдром та синдром Плюшкіна: які психічні розлади могли бути у діснеївських принцес

Персонажі мультфільмів Disney можуть мати риси, схожі на психічні розлади
Всі дівчатка у дитинстві обожнювали мультфільми з принцесами та мріяли бути на їхньому місці. Мабуть, у мріях уявлялося, як принц шукає саме їх з кришталевою туфелькою чи надія перевиховати чудовисько.
Психологи проаналізували поведінку та особистісні характеристики деяких героїв і виявили цікаві паралелі. Як виявилося, багато персонажів мультфільмів Disney можуть мати риси, схожі на певні психічні розлади, розповідають в instagram Психологічний центр-простір vydyh.center.
-
Белль, головна героїня мультфільму "Красуня і Чудовисько" може демонструвати ознаки стокгольмського синдрому, адже її схопили й помістили до замку, а потім вона закохується у свого викрадача.
-
Русалочка цілком може мати синдром Плюшкіна. Вона постійно накопичує непотрібні дрібниці та людські речі.
-
Аліса з “Аліси в Країні чудес” переживає події, що нагадують симптоми шизофренії, зокрема галюцинації та сплутаність свідомості.
-
Білосніжка виявляє поведінку, яка вказує на обсесивно-компульсивний розлад (ОКР), "через її надмірну увагу до чистоти та прагнення ідеального порядку.
-
Ельза з “Крижаного серця” може страждати на депресивний розлад після втрати батьків, що проявляється в її ізоляції та емоційній холодності.
-
Малефісента, після зради коханого, демонструє риси, схожі на міжособистісний розлад.
Діти ніколи не звертають увагу на такі дрібні деталі. Вони насолоджуються яскравими картинками та спостерігають за подіями. А дорослі спостерігають, і це допомагає глибше зрозуміти складність персонажів та їхніх історій.
Раніше ми розповідали про популяризацію розладів харчової поведінки. Дієтолог розповідає на прикладі зірок, як вони маніпулюють задля заробляння грошей.