Пастижер, бутафор, халвомісильник і не тільки: яких рідкісних спеціалістів шукали в Україні у 2024 році

Бізнес та гроші
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Яку роботу в Україні пропонують найрідше - найменш затребувані вакансії - список
Рідкісні та незвичайні вакансії в Україні. Фото: depositphotos

Дехто з цього списку вас дуже здивує

Ми вже розповідали, як влаштуватися на роботу, якщо бракує досвіду. Але досі не розказували про ті випадки, коли знайти відповідну вакансію — справжнє диво! Актуальним списком найрідкісніших пропозицій роботи в Україні ділимося далі.

У світі існує чимало дивакуватих і просто незвичних професій. До прикладу, любитель постояти в черзі, судовий художник, мисливець за мурахами, дегустатор кормів для тварин і багато-багато інших. Які надзвичайно рідкісні вакансії зустрічалися в Україні торік, інформує Державна служба зайнятості.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

ТОП-7 найрідкісніших професій в Україні — 2024 рік

  1. Апаратник вирощування дріжджів. Це людина, яка розмножує, годує та вирощує дріжджі, відбирає їх та завантажує у спеціальні бродильні чани; цей фахівець бере проби, дозує та відпускає дріжджі на виробництво. Це справжня наука у поєднанні з технологіями. За минулий рік до служби зайнятості надійшла дюжина запитів на таких спеціалістів. Їх шукають зокрема компанії, що займаються виробництвом кормів для тварин та представники хлібопекарської галузі.

  2. Настроювач піаніно та роялів. Тут усе начебто зрозуміло. Офіційно за рік, що минув, було лише 5 вакансій для цих фахівців.

  3. Халвомісильник. Так, є окрема людина, яка знається на виготовленні східних ласощів. І торік в Україні офіційно для таких спеціалістів було лиш 4 вакансії.

  4. Натурник. Йдеться про людей, яких малюють художники. Серед головних вимог, окрім певної фізичної форми та виразної міміки, ще й готовність позувати як одягненим, так і голяка, і робити це по кілька годин поспіль, без руху. 4 вакансії за 2024 рік.

  5. Бутафор — це спеціаліст, який спершу малює ескіз, а тоді створює муляж певного предмета. Наприклад, яблука чи груші для театру, кіно чи виставки у магазині. Торік в Україні пропонувалося лиш 3 вакансії для цих висококласних спеціалістів.

  6. Пастижер. Рідкісна, але дуже потрібна професія. Такі спеціалісти створюють перуки та шиньйони, колоритні вуса, брови і бороди для театру, кіно чи fashion-індустрії. Саме пастижер з легкістю перетворює людину на фантастичну істоту без підключення спецефектів 🥰 Та в Україні у 2024-му було лиш 2 такі вакансії.

  7. Ембріолог — це фахівець в галузі репродуктивної медицини, який виконує основну роботу по штучному заплідненню. Одна-єдина вакансія за рік.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також дізнавайтеся, де у Європі платять найвищі зарплати. Ділимося рейтингом 10 топових країн, де спеціалісти заробляють найкраще.