Та ще поїздочка: що робити, якщо відключення світла застало вас у ліфті
Перш за все, не варто панікувати - це ніяк не допоможе, а то і взагалі ускладнить ситуацію
Раніше ми писали, як сплатити штраф за порушення ПДР через додаток “Дія”. Тепер пропонуємо поговорити на не менш актуальну на сьогодні тему, а саме - поїздки в ліфті під час перебоїв з електропостачанням.
На жаль, вони нерідко закінчуються застряганням, оскільки світло вимикають не завжди точно за вказаним графіком. Тож кожна поїздка ліфтом це щось на кшталт лотереї.
Ми розуміємо, наскільки складно відмовитися від привабливої ідеї піднятися ліфтом на верхні поверхи. Тож, якщо ви все ж вирішите ризикнути, ви повинні знати, що робити, якщо ризик себе не виправдав і ви таки застрягли в ліфті.
Що робити, якщо ви застрягли в ліфті
► Зберігайте спокій та уникайте паніки.
► В жодному разі не намагайтеся відкрити двері ліфта самотужки. Також не варто тиснути на всі кнопки, які бачите.
► Зателефонуйте до аварійно-ліфтової служби або скористайтесь кнопкою виклику диспетчера. Повідомте про те, що та де сталося. Якщо зв’язатися з ними не вдалося - телефонуйте до служби “101”.
► Якщо у ліфті не “ловить” зв’язок або ви взагалі не взяли з собою телефон, кличте на поміч сусідів. Попросіть їх викликати фахівців вам на допомогу.
► Коли прибудуть рятувальники, утримайтесь від самодіяльності та слідуйте всім їхнім інструкціям.
► Якщо вам стало спекотно або недобре, зніміть верхній одяг та випийте води (якщо маєте з собою). Також не зайвим буде сісти на підлогу, витягнувши ноги.
► Подбайте про такі ситуації заздалегідь. Організуйте з мешканцями будинку “бокс порятунку”, в якому будуть вода, снеки, заспокійливі ліки, ліхтарик, вологі серветки та пакети для сміття. Проконтролюйте, щоб ОСББ чи ЖЕК розмістили в кабіні ліфта оголошення з контактами служби, що займається його обслуговуванням.
Раніше ми писали, що українські діти навчатимуться за допомогою ШІ, VR-технологій, Minecraft та убер-школи. Більше про це - у цьому матеріалі.