До школи влітку? Схоже на дитячий кошмар, але це правда: нові рекомендації для закладів освіти від МОН

Важливо знати
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

На фото урок
Фото: nus.org.ua

МОН рекомендує розпочинати навчання у серпні

Під час навчання канікули очікуються з трепетом та нетерпінням, а уроки тривають здається нескінченно. Сама думка про навчання у суботу чи влітку здається справжнім кошмаром. Але в умовах повномасштабної війни передусім потрібно дбати про безпеку учасників освітнього процесу.

Міністерство освіти і науки України надало рекомендації на 2024/25 навчальний рік для закладів освіти. Метою є забезпечити підготовку закладів освіти до проходження нового осінньо-зимового періоду та опалювального сезону, повідомляє МОН.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Рекомендації для закладів вищої освіти та фахової передвищої освіти

 • Розпочати, за можливості 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня 2024 року. Це стосується освітніх програм усіх рівнів і всіх здобувачів, крім студентів перших курсів.

 • В теплі місяці року використовувати суботи для навчання.

 • З середини листопада 2024 року до середини березня 2025 року планувати проведення заліково-екзаменаційної сесії, практичної підготовки, виконання курсових і кваліфікаційних робіт та подовжених канікул, а якщо потрібно, — продовжити заняття в дистанційному форматі.

 • За потреби подовжити освітній процес у 2024/2025 навчальному році до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.

 • Провадити освітній процес у традиційному (аудиторному) або змішаному (аудиторно-дистанційному) форматах у приміщенні закладу освіти або його окремому корпусі в межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту.

 • У тилових регіонах забезпечити проведення освітнього процесу переважно в аудиторному форматі з урахуванням безпеки учасників освітнього процесу та за погодженням з обласними військовими адміністраціями.

 • У прифронтових та прикордонних областях, де існує ризик артилерійських обстрілів, РСЗВ, бомбових (КАБи) та ракетних атак (С-300) тощо, освітній процес можна здійснювати в укриттях. За погодженням з обласними військовими адміністраціями — на базі інших закладів освіти в тилових регіонах у змішаному або (як виняток) дистанційному форматі.

 • Передбачити функціонування локальних систем оповіщення про надходження сигналу «Повітряна тривога» або інших відповідних сигналів оповіщення в навчальних корпусах та гуртожитках закладів освіти.

Рекомендації для закладів професійної (професійно-технічної) освіти

 • За можливості розпочати навчальний рік раніше 1 вересня для учнів П(ПТ)О другого і третього курсів.

 • Використовувати суботи як робочі в теплі місяці року. Якщо є потреба, також можливо подовжити освітній процес до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.

 • Організувати навчання в очному форматі за обовʼязкової наявності укриттів. Якщо є недостатня кількість місць в укриттях, навчання можна організувати позмінно. Важливо: залежно від безпекової ситуації області, обласними військовими державними адміністраціями може бути ухвалено рішення про здійснення освітнього процесу в дистанційній або змішаній формі.

 • Якщо виробничу практику неможливо організувати у звичайному режимі, рекомендуємо використовувати навчальні майстерні, лабораторії закладів П(ПТ)О, а якщо є потреба і можливості, забезпечити її проходження дистанційно.

Також рекомендації для підготовки до нового навчального року незабаром отримають заклади загальної середньої освіти. МОН докладає усі сили для створення безпечних та адаптивних умов для проведення освітнього процесу.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали, коли для школярів пролунає останній дзвінок у 2024 році . Адже цьогоріч подія відбудеться дещо раніше.