Знайте свої права: чи має клієнт заплатити за розбитий посуд в ресторані чи кафе
Відвідуючи заклад громадського споживання варто знати свої права
Ми розповідали раніше, хто має платити за розбитий товар у супермаркеті, а зараз поговоримо, чи зобов’язаний клієнт відшкодувати збитки через розбитий посуд у кафе. Адже важливо знати свої права, щоб не платити даремно.
Всі відвідувачі ресторанів, кафе та інших закладів громадського харчування – є споживачами, права і обов’язки яких регламентуються, зокрема Законом України “Про захист прав споживачів”. Про це повідомляє Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів на своїй сторінці у facebook.
Варто нагадати, що зараз в Україні діють Правила роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, якими встановлено основні вимоги щодо роботи суб'єктів господарської діяльності усіх форм власності, що здійснюють діяльність на території України у сфері ресторанного господарства.
Вимоги з правил, які стосуються споживача:
-
У закладі громадського харчування заборонено встановлювати суму мінімального замовлення і пропонувати споживачу обов’язковий асортимент продукції. Ніхто не має права обмежувати споживачів у виборі;
-
при попередньому замовленні банкету, заклад ресторанного господарства зобов’язується гарантувати виконання замовлення в обумовлені із замовником терміни або повідомити замовника не пізніше ніж за п’ять днів. Але коли споживач відмовився від обслуговування в день проведення заходу, тоді він зобов’язаний викупити замовлену продукцію, яка не може бути продана іншим споживачам;
-
за збереження речей споживачів в гардеробі закладу харчування відповідальність несе суб’єкт господарської діяльності;
-
платити за супутні послуги має споживач, якщо заклад попередив його заздалегідь. Це має вказуватися на перших сторінках меню чи при вході. Якщо відвідувача про це не попередили, він має право не оплачувати такі послуги;
-
в меню має бути інформація стосовно розцінок за розбитий посуд.Якщо її немає, власник не може вимагати від клієнтів відшкодування збитків.
Якщо ваші права були порушені, проблемні питання вирішуються на місці шляхом перемовин із керівником (адміністратором) такого закладу або, якщо питання не вирішено на місці, необхідно надіслати відповідне письмове звернення суб’єкту господарювання, який провадить підприємницьку діяльність у закладі (власнику закладу).
Якщо законні письмові вимоги відвідувача закладу не задоволені власником, споживач може звернутися до територіального органу Держпродспоживслужби для розв'язання цього питання.
Раніше ми розповідали, куди потрібно класти серветку у ресторані. Адже правила етикету за столом відомі далеко не всім людям.