Чи дійсно гроші не пахнуть? Пояснює Олександр Авраменко

Відомий фразеологізм пов'язаний з досить "пахучою" темою туалетів
В 69-79 роки нашої ери у далекому загадковому Римі правив розумний і винахідливий імператор на ім’я Веспасіан. Він активно примножував статки не гребуючи будь-якими способами. Саме йому ми завдячуємо появою відомого фразеологізму.
Фраза “Гроші не пахнуть” у наш час має негативне забарвлення. Вислів вживається на позначення людей, що добувають гроші будь-якими способами, не завжди моральними та законними. Що означає цей фразеологізм пояснює відомий український вчитель, філолог, літературознавець, теле- і радіоведучий, мовознавець Олександр Авраменко в лекції на YouTube.
До нашого часу людство активно використовує латину, хоча вона давно вважається мертвою мовою. Один з найвідоміших виразів звучить як Pecunia non olet, що в перекладі означає “гроші не пахнуть”.
Фраза виникла в Стародавньому Римі і належить імператору Веспасіану. Він ввів податок на громадські вбиральні, щоб збільшити доходи до бюджету.
На той час такі туалети слугували не тільки для прямого призначення, але використовувались і для збору сечі, яка була цінним товаром. такий податок не зустрів схвалення серед місцевих жителів. Навіть син імператора – Тот, нарікав батьку за введення такого податку, вважаючи такі гроші брудними.
Тоді мудрий правитель підніс до його носа монету та попросив описати її запах. Тот відповів батьку, що не відчуває нічого. Після цього Веспасіан зауважив, що це перші гроші зароблені новим податком і додав фразу, яка і дійшла до наших днів (“гроші не пахнуть”).
Раніше ми розповідали про найдивніші податки в історії людства. Деякі з них можуть просто шокувати.