Сніг – це не замерзлий дощ, а ще він теплий: 23 цікаві факти, про які ви точно не знали

Позитив
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Що таке сніг та з чого складаються сніжинки - цікаві факти
Чого ми не знаємо про сніг та сніжинки: цікаві факти. Фото: freepik

Він буває не тільки білим, а близько половини населення планети жодного разу в житті його не бачили наживо! 😳

Сніг для нас — обов’язковий атрибут зими ❄️ Однак насправді ми про нього мало що знаємо… Тож сьогодні будемо це виправляти!

HOCHU.ua зібрав для вас 23 цікавих факти про сніг. Більшість із них, ми певні, стануть для вас справжнім відкриттям!

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Цікаві факти про сніг

  1. Сніг – це не замерзлий дощ, як багато хто думає. Сніжинка утворюється ще у хмарі — з водяної пари, тож ніколи не буває у рідкому стані. Процес утворення сніжинок називається десублімацією.

  2. Сніг шумить. Під час сильного снігопаду, але за відсутності шквального вітру, його гучність становить близько 10 децибелів і навіть більше. Це приблизно як гучність нашого дихання.

  3. Вигляд сніжинок залежить від температури у хмарі. Якщо температура хмари — до -10°C, то утворюються тонкі голки та дрібні стовпчики, за температури приблизно -12°C починають формуватися вже зіркоподібні дендрити або сніжинки-кристали, за ще нижчої температури — пластини та стовпчики.

  4. Чому не буває двох однакових сніжинок? Вся річ у тім, що кристал льоду діаметром всього 1 мм складається приблизно зі 100 трильйонів молекул води, тож імовірність повторення двох однакових форм мізерна.

  5. Найбільша сніжинка у світі випала у штаті Монтана (США) у 1887 році. Вона мала діаметр цілих 38 см!

  6. Великі сніжинки випадають, коли температура повітря близька до 0°C.

  7. Сніг насправді теплий. Під сніговим покривом температура завжди буде вищою, ніж на поверхні снігу.

  8. Сніг чудово поглинає шум. Коли все навколо засипане снігом, на вулиці значно тихіше, ніж було б без нього. Це стає можливим завдяки повітряним кишеням між кристалами снігу, які поглинають усі звуки.

  9. Більш як половина людей на планеті Земля жодного разу у житті не бачили справжнього снігу.

  10. Сніг відбиває до 90% сонячного світла, тому носити сонячні окуляри взимку — цілком собі притомна ідея.

  11. За своїм складом сніжинки — це майже повітря, точніше — у їхньому складі 95% повітря.

  12. Високо в горах і в полярних районах сніг часом буває червонуватим або рожевим. Такий колір обумовлений мікроскопічними сніговими водоростями під назвою “снігова хламідомонада” (Chlamydomonas nivalis). Смак такого снігу чимось нагадує кавун, але їсти його точно не варто.

  13. Сніжинки падають дуже повільно (бо вони — майже повітря, ми пам’ятаємо 😉). Швидкість падіння снігу — приблизно 0,9 км/год.

  14. Сніг є не тільки на Землі, а також на Марсі та на Титані (це супутник Сатурна). Щоправда, в нього інший склад, але вчені все одно називають його снігом.

  15. Під ногами сніг скрипить через деформацію кристаликів сніжинок. Такий звук можна почути лише в морозну погоду, а тональність скрипу змінюється залежно від температури повітря – чим сильніший мороз, тим вищим буде тон скрипу.

  16. Існує Всесвітній день снігу — його щороку відзначають в передостанню неділю січня.

  17. Сніжинки, які падають на поверхню води, створюють високочастотний звук, який дуже не подобається рибам. А от людське вухо його не здатне вловити.

  18. Перше фото сніжинки під мікроскопом вдалося зробити у 1885 році — на це американський фотограф Вінстон Бентлі витратив близько 46 років, всіяних безуспішними спробами.

  19. На Північному полюсі сніг може бути настільки твердим, що сокира при ударі по ньому дзвенітиме як від удару по залізу.

  20. Хрускіт снігу можна отримати, коли стискаєш перемішані між собою сіль та цукор. Раніше такий прийом часто використовувався при озвучуванні фільмів.

  21. На Землі існує понад 5.000 основних форм сніжинок, об’єднаних всього у декілька головних класів: зірки, пластинки, стовпчики, голки, просторові дендрити, увінчані стовпчики та неправильні кристали.

  22. Ескімоси мають 24 слова для позначення снігу у різних його станах, а фіно-угорський народ саами, які живуть на півночі Скандинавії, мають для позначення снігу та сніжинок аж 41 слово.

  23. В Японії є унікальний та єдиний у світі Музей сніжинок.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми також розповідали про сніговиків. Що таїть у собі ця невинна дитяча забавка — дізнавайтеся в цьому матеріалі.

За матеріалами: Факти про / Dovidka.biz.ua / pogodairadar