Досить це робити! 5 найпоширеніших помилок у стосунках
Нас оточують міфи, через які ми припускаємося помилок у стосунках
Не відповідайте на повідомлення одразу. Кохання прийде тоді, коли ви цього найменше очікуєте. У морі багато риби. Один раз зрадник — завжди зрадник… список кліше та помилок, які люди роблять через них, можна продовжувати до нескінченності.
Яких помилок не варто припускатися у стосунках: пояснює експерт
Джулі Нгуєн — сертифікована коучерка зі стосунків в своїй колонці для verywellmind.com влаштувала детальну "розпаковку" помилок, яких припускаються люди у стосунках та розвінчала деякі з найбільших хибних уявлень про побачення. Її поради допоможуть подивитися на кохання під новим кутом зору.
❗️Помилка 1: Кохання - це все, що вам потрібно
Колись The Beatles співали: "Все, що тобі потрібно - це кохання", - і ця культова фраза відповідає духу часу. Ми всі фантазуємо про казкову історію, де кохання вирішує все. Але чи так це насправді? Кохання не завжди достатньо для того, щоб стосунки працювали.
❗️Помилка 2: Люди змінюються заради кохання
Так спокусливо думати, що якби ми могли просто виправити ту одну "крихітну" дрібницю, яка нас турбує, все було б ідеально. Але це мислення може легко перетворитися на неприйняття людини такою, якою вона є, і судження про неї на основі того, якою вона могла б бути... Таким чином можна перестати бачити "теперішню" людину і задивлятися тільки на потенціал, який вона має.
І коли такі очікування перетворюються на тиск, критична енергія може швидко перетворитися на напругу, розчарування та образу.
❗️Помилка 3: Розставання - це несподіванка
Розставання рідко буває несподіваним. Коли хтось вирішує розірвати стосунки, зазвичай на це є причина - і часто це цілий список ознак і глибинних проблем, які накопичувалися протягом тривалого часу. Спочатку ці проблеми здаються незначними: ви маєте мало спільного, ледве ділитеся з партнером повсякденними справами або конфліктуєте через фінанси. Але коли ці проблеми залишаються невирішеними, вони можуть перетворитися на серйозні перешкоди, які послаблюють зв'язок.
Дослідження Інституту Готтмана підтверджують це. Науковці спостерігали в лабораторії за суперечками тисяч пар і змогли передбачити розлучення з точністю до 94%, спостерігаючи за чотирма вершниками апокаліпсису в їхніх розмовах: критика, ухиляння, презирство і критика.
Коли з'являються ці негативні моделі спілкування, проблеми, як правило, не обмежуються одним пунктом, а складаються з кількох взаємопов'язаних питань, що впливають на стосунки.
Тож, люди можуть бути здивовані розривом стосунків, але, озираючись назад, усвідомлюють поступові ознаки, які були з самого початку.
❗️Помилка 4: У кожному розставанні є хороший і поганий партнер
Коли ми вважаємо своїх колишніх лиходіями, це не дає нам можливості взяти на себе відповідальність і замислитися над тим, чому вони нас приваблювали в першу чергу.
Розуміння патернів поведінки (без занурення в самозвинувачення і самопокарання) необхідне для того, щоб ми могли приймати більш здорові рішення в майбутніх стосунках.
❗️Помилка 5: Коли ви втрачаєте іскру, стосунки закінчуються
Стосунки змінюються з часом, і це нормально - навіть очікувано - коли метелики вщухають. Хороша новина полягає в тому, що можна зберегти іскру за допомогою гумору, зусиль, нового досвіду та запланованих побачень.
Раніше ми писали про 5 сигналів, які вказують на відсутність почуттів. Це одні з тих дзвіночків, які роблять розставання очікуваним.