Як заробити на нерухомості в Україні: плюси і мінуси такого вкладання грошей
Якщо у вас є вільні кошти можна придбати будинок чи квартиру
Розумне планування та фінансова грамотність допоможуть накопичити гроші. Але вони не мають лежати “мертвим вантажем”, тому потрібно грамотно інвестувати їх, щоб примножити капітал і не прогоріти. Однією з можливостей вигідно вкласти гроші є придбання квартири чи будинку.
Ринок нерухомості передбачає безліч варіантів вкладання грошей на первинному та вторинному ринку. Які плюси і мінуси інвестування у нерухомість, розповідає Роман Кушнір засновник консалтингової компанії SPE-Consulting.
Плюси та можливості від придбання нерухомості
-
здавати придбане житло в оренду – це можливість забезпечити стабільний пасивний дохід протягом багатьох років;
-
вкластися в новобудову на етапі котловану і продати квартиру після добудови – її вартість гарантовано зросте;
-
купити дешеве занедбане житло, зробити там хороший ремонт і вигідно продати – так ви зможете заробити на різниці в ціні.
Мінуси інвестування у нерухомість
-
Щоб вкласти гроші у нерухомість потрібно володіти великою початковою сумою.
-
Необхідність підтримувати у ліквідному стані: робити ремонт, замінювати комунікації, вікна, двері тощо.;
-
Ризик збитковості – на деякі квартири попит може падати, усе залежить від району, року забудови, економічної ситуації в країні та інших чинників;
-
Низька ліквідність – ви не зможете швидко її продати, якщо будуть терміново потрібні гроші;
-
Ризик вкласти гроші у довгобуд – існує для інвесторів, що купують нерухомість на стадії будівництва. Доволі часто забудовники затримують здачу об'єкта на декілька років або взагалі не добудовують.
Перед тим, як вкладати гроші у придбання квартири у новобудові потрібно оцінити всі ризики. У 2024 році ринок нерухомості продовжує активно розвиватися.