Його дуже люблять діти: 50% цього продукту в Україні роблять із замінниками - експерт

Їжа
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

пальмова олія в молочці
Як роблять молочні продукти. Фото: freepik

Замінники молочного жиру та фальсифікат

Ми розповідали, які українські сири отримали відзнаки на “Сирному Оскарі”. Тепер поговоримо про звичайний масовий продукт. 

“Пальмова олія” в молочці - це відомий жахастик. Та чи є вона насправді в продуктах і в яких саме? Про це для latifundist.com розповів голова ради директорів “Спілки молочних підприємств України” Вадим Чагаровський. 

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

“Пальмова олія” в молочних продуктах

Експерт розповів, що в молочній промисловості використовується не сама пальмова олія, а олеїнова фракція, продукт її переробки. Її додають у молоковмісні продукти, в який рослинний жир частково або повністю замінює молочний. 

Це стосується продуктів, що мають високий вміст жиру - сметана, масло, сир і навіть морозиво. За словами експерта, сьогодні 50% морозива в Україні виробляється з використанням замінників молочного жиру. Що ж до продуктів, які мають невелику жирність, такі як молоко, кефір, ряжанка та йогурт, то їх роблять без замінників. 

Якщо ж замінники молочного жиру і додають, то це зовсім не означає, що з цими продуктами щось не так. За вимогами, трансжири в продуктах не повинні складати більше 2%, а це 2 г жиру на 100 г продукту. Як розповів Вадим Чагаровський, сумлінні українські виробники цих вимог дотримуються.

Продукти з рослинними замінниками жирів переважно йдуть на експорт - в Азію, Африку чи Близький Схід. Це стосується добросовісних виробників.

Зовсім інша історія — маркування молочки

Тобто виробники зобов’язані повідомляти, що в тому чи іншому продукті є олеїнова фракція. Сумлінні українські бізнеси це роблять, однак, як розповідає експерт, сьогодні близько 20% ринку перебуває в тіні, а це - фальсифікат.

Це обман споживача, коли продукт називають сиром, а там молочний жир замінений невідомим рослинним. Щоб ви розуміли, замінюють молочні жири сьогодні не тільки так званою пальмовою олією, а й яловичим чи курячим жиром. Бо вони значно дешевші за молочні жири. 
Вадим Чагаровський. 
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Як розповів експерт, більшість продуктів із замінниками жирів йдуть на канал HoReCa. Також ми розповідали, які ознаки свідчать, що шоколад зіпсувався.