Їсти чи не їсти: вірянам пояснили, чи можна куштувати паску до Великодня

Пояснення від представника церкви
Паски в Україні вже продаються повним ходом. Ми розповідали, яка різниця між пасками і кулічом. Тепер розповімо, чи можна куштувати великодні смаколики до свята.
Традиційно паски освячують у великодню ніч, а куштують після того, як приходять з храму. Однак чи можна їсти їх вже зараз? “РБК-Україна” спитали про це у протоієрея ПЦУ Георгія Коваленко.
Чи можна їсти цю випічку до свята?
Вважається, що звичай випікати обрядовий хліб навесні прийшов до нас з дохристиянських часів. Пізніше, за християнства, паска набула особливого значення. Після освячення вона стає головною стравою великоднього столу. Також є повір’я, згідно з яким куштувати її до освячення - великий гріх.
Втім, Георгій Коваленко пояснює, що немає нічого страшного в тому, що ви вирішили спробувати пасочку, як смаколик.
Це - звичайна випічка. Іноді у нас продаються італійські паски. При цьому навіть плутають різдвяні з великодніми,
Часто у нас перед Великоднем продають італійський різдвяний хліб - панетоне. Він за формою нагадує нашу паску. Тоді як у Італії на Великдень печуть паску у формі голубки під назвою “коломба”. Але готова випічка, яку продають у магазинах - це не щось сакральне, його може купити і скуштувати будь-хто.
Якщо ж віруюча людина придбає паску або спече її, то буде вживати її на Великдень, як обрядову їжу. А хтось може їсти її, як звичайну булочку. Також ми розповідали, які яйця краще фарбувати на свято.