Надмірна батьківська опіка псує самооцінку дітей: позбудьтеся цих 6 речей у вихованні
Зайва опіка заважає повноцінному зростанню
Батьки - найважливіші люди у житті дитини з народження. Саме від них залежить правильне формування здорової самооцінки та нормальна адаптація особистості у суспільстві.
Батьки можуть як формувати, так і зруйнувати самооцінку дитини, яка не виникає випадково, а залежить від виховання. Від яких звичок варто відмовитися батькам під час виховання, розповідає hackspirit.
Постійна критика дитини
Помиляються всі і це цілком нормально. Ви повинні дозволяти дитині робити помилки та вчитися виправляти їх самостійно, а не засуджувати та критикувати.
Порівнювати з іншими дітьми
Порівняння з іншими змушує відчувати себе неповноцінним. Тому уникайте такої поведінки, щоб дитина вміла вам довіряти. Хороші батьки знають, що порівнювати дитину навіть з братами чи сестрами - заборонено. Краще підкреслювати її особливі здібності та вміння.
Занадто опікати
Батьки часто надміру опікають дітей, щоб зменшити її шанси на невдачу. Але так ви перешкоджаєте розвитку особистості і не даєте можливості приймати самостійні рішення.
Відсутність похвали
Слова підтримки важливі у будь-якому віці, а у дитинстві - особливо. Не втрачайте можливості хвалити дитину заслужено і справедливо.
Не зважати на думку дитини
Почуття і переживання дитини важливі. Тому завжди прислухайтеся до їхньої думки і враховуйте її, щоб дитина росла з відчуттям визнання, заспокоєння та сприйняття серйозно.
Використання негативних ярликів
Батьки - це приклад для наслідування, тому у розмові з дитиною не можна використовувати образливі слова. Завжди обдумуйте все, що намагаєтеся сказати.
Раніше ми розповідали, як допомогти підлітку пережити кризовий період та підвищити свою самооцінку. Адже підлітковий період - це найскладніша фаза у формуванні особистості.