Перевірте себе: 5 поширених помилок у вихованні дітей, які часто допускають батьки

Діти
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

5 поширених помилок виховання
Спілкування з дітьми. Фото: sobor

Якщо допускаєте такі помилки - змінюйте себе якнайшвидше

Щоб виховати повноцінну і щасливу дитину потрібно докласти багато зусиль. Діти часто дуже спостережливі і беруть приклад зі своїх батьків.

Неможливо здійснювати процес виховання і не допустити жодної помилки. Але і намагатися зробити все бездоганно також не варто. Як знайти золоту середину і яких помилок треба уникати, розповідає магістр психології та психотерапевт Наталія Гаріна для rbc.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Надмірний контроль і обмеження самостійності

Батькам не вдасться захистити дитину абсолютно від всього. Встановлення жорстких правил, обмежень і надмірний контроль призведе до порушення особистих кордонів і обмеження свободи вибору.

Дитина має припуститися помилки, адже вони дають змогу вчитися і виражати себе. Тому потрібно підтримувати дитину, але залишати простір для особистих рішень.

Ігнорувати емоції дитини

Найчастіше батьки звертають увагу на поведінку та результати, а не на емоційний стан. Знецінення емоцій може призвести до того, що дитина відчуватиме, що її переживання не мають значення, і навчиться приховувати свої почуття.

Навіть коли емоції дитини перебільшені, навчиться слухати її. Допомагайте зрозуміти і опрацьовувати свої почуття.

Порівнювати з іншими дітьми

Це одна з найбільших помилок у вихованні. Це може знизити самооцінку дитини і може призвести до розвитку комплексу неповноцінності.

Приймайте дитину такою, як вона є. Не забувайте, що всі діти відрізняються і є особистостями.

Надмірна суворість або вседозволеність

Завжди важливо знайти правильний баланс між любов’ю та дисципліною. Надмірна суворість призводить до страху, а вседозволеність породжує відчуття безвідповідальності та відсутність меж.

Найрозумніше - встановити чіткі, зрозумілі правила. Завжди пояснюйте, сому є ті чи інші обмеження та для чого вони потрібні.

Відсутність уваги до потреб дитини

Дуже часто батьки зайняті роботою і можуть відкуповуватися від дітей іграшками чи речами. Тому діти можуть відчувати самотність.

Зміцнюйте стосунки з дитиною якісно проводячи час разом. Це створить незабутні моменти і залишить приємні спогади.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Взимку можна знайти багато цікавих ідей для спільного проведення часу з дітьми. Найкращими з них ми поділилися тут.