Все складно: як проявляється тривожність у стосунках та як з нею боротися
За побаченнями та солодкими дрібничками ховається інша сторона кохання, про яку не так часто говорять - тривожне відчуття, що щось не так, або страх, що все може зруйнуватися
Тривожність може закрастися в будь-які стосунки, незалежно від того, наскільки вони міцні чи стабільні. Розпізнавання ознак і розуміння того, як зорієнтуватися в причинах, може полегшити тривогу і стосунки. Редакція Хочу! розповідає, на що слід звернути увагу.
Тривожність у стосунках: ознаки та способи, як її подолати
Тривожність у стосунках - це постійне занепокоєння і нервозність, які відчуває людина. Це поширене явище, яке може проявлятися в різному ступені. Як пише Сalm, більшість людей відчувають тривогу на певному етапі стосунків. Це може проявлятися у прискореному серцебитті, хронічних роздумах або потребі в заспокоєнні. І з цим нелегко впоратися. Тривога у стосунках може швидко перетворити радість кохання на страх і страждання.
Розуміння тонкої межі між повсякденними турботами та надмірним занепокоєнням має вирішальне значення. Звичайні турботи приходять і йдуть, але надмірна тривога може призвести до розриву стосунків. Розпізнавання та усунення цього розриву є ключем до збереження збалансованих і стійких стосунків.
6 ознак тривожності у стосунках
Виявити тривожність у стосунках це буквально зібрати докупи підказки та закономірності у власному емоційному ландшафті. Ми часто не помічаємо або неправильно інтерпретуємо ці ознаки, вважаючи їх дивацтвами або нормальними реакціями, але їх визнання — це перший крок до розуміння стосунків. Ось деякі з ознак тривожності у стосунках, на які варто звернути увагу.
👉Сумніви щодо почуттів іншої людини
Приємно думати про свого партнера, але надмірні роздуми можуть бути ознакою тривожності у стосунках. Зверніть увагу, чи ви або ваш партнер сумніваєтеся в собі або почуттях "половинки".
👉Потреба або прагнення до частого заспокоєння
Постійна потреба в підтримці та запевненнях в почуттях з боку партнера може вказувати на глибинну тривогу. Якщо хтось потребує запевнень час від часу, особливо після конфлікту, це нормально, якщо ж хтось потребує їх постійно, можливо, під поверхнею відбувається щось більше.
👉Догоджання людям
Коли бажання зробити одного партнера щасливим перевершує власні потреби та кордони іншого, у стосунках може з'явитися не тільки тривожність, а й співзалежна поведінки, яка не завжди є корисною для здорових стосунків.
👉Пошук проблеми
Розшифровка прихованих значень у кожному слові та дії одного партнера може бути виснажливою. Довіра має першорядне значення у стосунках. Якщо довіри немає, це може свідчити про тривогу у стосунках.
👉В стосунках хвилювання більше, ніж насолоди
Хоча занепокоєння і трошки переживань це нормальна частина життя, вони не повинні домінувати у свідомості під час стосунків. Коли занепокоєння затьмарює радість і викликає непотрібну тривогу у стосунках, можливо, настав час їх переоцінити.
👉Страх бути покинутим
Постійний страх, що один з партнерів піде, може виснажувати і є поширеною ознакою тривожності у стосунках.
Причини виникнення тривожності у стосунках
Тривожність у стосунках може обтяжувати емоційно та розумово, впливаючи на загальний добробут. Причини її виникнення можуть бути різними:
-
травми минулих стосунків,
-
стиль прив'язаності, тобто вкорінені патерни того, як людина любить і хоче, щоб її любили,
-
невирішені особисті проблеми,
-
низька самооцінка,
-
зовнішні фактори — стрес на роботі, проблеми зі здоров'ям або фінансові проблеми.
Як боротися з тривожністю у стосунках
У боротьбі з тривожністю слід випрацювати певну тактику:
👉Відкрито висловлюйте свої почуття, навіть якщо це змушує вас почуватися вразливими
Початок діалогу з партнером - важливий крок, але іноді це може бути страшно. Але не хвилюйтеся! Йдеться не про те, щоб звинувачувати чи звинувачувати, а про те, щоб ділитися і розуміти. Спробуйте створити безпечний простір, де почуття визнають, а не засуджують.
👉Визначте, що викликає вашу тривогу
Коли вам здається, що вас ігнорують, це може бути нестерпне відчуття. Можливо, це викликає старі дитячі спогади, і раптом ви опиняєтеся на емоційних американських гірках. Перш ніж виплеснути свої почуття або прийняти поспішне рішення, зупиніться на мить.
👉Працюйте над підтриманням власного добробуту та ідентичності
Стосунки - це партнерство двох унікальних особистостей, кожна з яких має свою індивідуальність. Розвивайте свої інтереси, хобі та пристрасті, а не тільки те, що вам подобається робити разом. Переконайтеся, що ви відкрито спілкуєтеся зі своїм партнером про власні бажання, очікування, потреби та кордони.
Найважливіше - брати на себе відповідальність за власний добробут, не покладаючись на партнера, який все виправить.
Раніше ми розповідали про те, як "подружитися" з додатками для знайомств. І, нарешті, знайти там кохання!