Реставрація ванни в домашніх умовах: плюси, мінуси та способи нанесення
З часом на емалі ванної можуть з'являтися сколи та подряпини
З часом ванна може втрачати свій блиск і новизну. Як би обережно ви не користувалися, неможливо застрахуватися від подряпин та сколів на емалі.
Побутові хімічні засоби призводять до стоншення металу і тому можуть з’являтися тріщини та пожовтіння. Якщо вчасно не відреставрувати емаль, почнеться процес ржавіння, розповідає oxidom.
Плюси реставрації ванни в домашніх умовах
-
Економія коштів, адже робити ви будете самі, а не платити фахівцям;
-
непотрібно демонтувати та проводити ремонтні роботи;
-
можна підібрати будь-який колір;
-
можливість отримати досвід.
Мінус є лише один. Домашнє емалювання істотно відрізняється від виробничого, пофарбоване покриття виходить схоже на заводське лише зовні.
Які є способи нанесення емалі
-
Пензлем. Емаль має бути дуже густою, а пензлик вибирати жорсткий і щоб з нього не вилазили щетинки.
-
Валиком емаль наносити значно простіше і рівномірніше. Але форма валика не дозволить повністю пофарбувати всю ванну, тому на вигинах доведеться брати пензель.
-
Пульверизатор. Найефективніший спосіб - це розпилення. Так максимально рівномірно покривається рідким емалевим складом у кілька шарів.
-
Балончик. При правильному розпиленні, аерозольним балончиком зі спеціальною емалевою фарбою покриття вийде досить міцним і привабливим.
Ванну потрібно регулярно мити і чистити від бруду та нальоту. Використовуйте спеціально призначені засоби, або скористайтеся народними способами очищення.