Вышел текст для проверки Радиодиктанта национального единства 2023

Важно знать
Дарья Кириленко

Дарья Кириленко

Редактор ленты новостей

Обнародован текст Радиодиктанта национального единства, который транслировался 26 октября 2023 года. Его писали все желающие : как украинцы, так и знатоки украинского языка из разных уголков мира. Для вас — текст для проверки диктанта.

Название Радиодиктанта национального единства 2023 года — "Дороги Украины", и его текст опубликован на suspilne.media. Автор диктанта — поэтесса, лауреат Шевченковской премии 2023 года Екатерина Калитко. Читал диктант театральный режиссер Алексей Гнатковский.

УЗНАЙТЕ БОЛЬШЕ:
Related video

Текст диктанта "Дороги України"

Дороги України — переплутані нитки любові.

Перший теплий вітер зустрічає на ізюмській трасі з її безсонним рухом. У знищеному селі обіч — весна: обвуглене збіжжя, що тліло всю зиму, випускає вперті паростки скрізь по руїнах зерносховища. Посічена обстрілами посадка зеленіє в половину висоти: зелено-чорний прапор. За нею темніє згорілий танк. Ще далі, на обрії, вийшов орати трактор. Влітку вирви на цьому полі обростуть по краю шавлією.

У бганках подільського ландшафту виблискують кольоровими мозаїками хати з мальованими віконницями. Волоські горіхи схиляються, гладять лобове скло. Авто стрибає з горба в долину, і серце стрибає, і хочеться сміятися.

Дерева по коліна у воді перед вцілілим пішохідним мостом через Десну в Чернігів. При воротях із лебедями та левами по селах Полтавщини мліють відра яблук та абрикос. Над Хаджибейським лиманом засмагла пара порається коло старої лози у вечірньому світлі — схоже на народну ікону. Фари вихоплюють кам'янички в садках на околиці Львова: тут легко уявити вечірні збори підпільного товариства чи стрілецький картярський гурток. Ластів'яча зграя виграє над мокрою левадою при самому кордоні.

Підірвані мости лежать животами у своїх ріках — і ріки обіймають їх. Блакитне вечірнє світло і пилюга стоять над жнивними полями. Тремтливі вогні далеких жител, клубки туману над потічками у видолинках. Барвисті гори гарбузів між ріллі, і кукурудзи до пізньої осені виструнчені на городах стійко, бо на зиму люди вкриють ними стіни домів.

Дороги України — переплутані нитки любові: подекуди перерубані, але знову зв'язані у вузол, аби бути ще міцнішими. Немає нічого красивішого, ніж їхати крізь усю країну і вбирати її поглядом. Немає нічого щемкішого, ніж летіти трасою в пітьмі, аби встигнути до комендантської, і знати: наприкінці шляху чекає безсонне вікно із жовтим світлом і рідним теплом.

УЗНАЙТЕ БОЛЬШЕ:

Ранее мы писали советы от Алексея Гнатковского, как писать диктант. Актер поделился полезными нюансами.

Главное фото: espreso.tv