Процес здійснення покупок у чоловіків та жінок кардинально відрізняється. Чоловіки сприймають шопінг, як задоволення певних потреб, а жінки - задоволення бажань та емоцій. Звичайно, останнім часом все більше покупок здійснюється онлайн, проте справжню насолоду дарує саме шопінг реальний, з можливістю поміряти, оцінити та потримати у руках.
Саме жінки здатні очікувати омріяну річ годинами у черзі та багато часу проводити у примірочних. У чоловіків здебільшого принцип: прийшов, сподобалося, купив. Як відрізняється поведінка у процесі здійснення покупки між чоловічою статтю і жіночою, розповідає marketer.
Особливості шопінгу жінок
-
Імпульсивні.
-
Ірраціональні.
-
Отримують задоволення від покупок.
-
Відволікаються.
-
Бережливість.
-
"Про запас".
-
"Жіноча" справа з 20-го століття.
-
Емоції перевершують практичність.
Особливості шопінгу чоловіків
-
Практичні.
-
Раціональні.
-
Керуються логікою.
-
Не марнують час на безліч варіантів.
-
Швидкі.
-
Впевнені.
Досліджено, якщо чоловік бере речі на примірку, у 80% він придбає їх, якщо підійшли за розміром. Жінка може переміряти половину магазину і нічого не купити.
-
Жінки отримують від процесу походу і вибору справжнє задоволення, а чоловіки сприймають це, як місію з закономірним результатом.
-
Чоловіки здійснюють покупки і схвалюють вибір набагато швидше, оцінюють та ухвалюють рішення про покупку без роздумів та обирають новинки миттєво. А жінки схильні один фасон приміряти в багатьох кольорах, а до новинок довго приглядаються.3
-
Жінки схильні і вміють обрати одяг та взуття для всієї родини, а чоловіки переважно беруть речі лише для себе: футболки, трикотаж, толстовки, куртки.
-
Чоловіки рідше повертають придбані речі. Швидше за все це пов'язано з тим, що вони приходять за покупками тоді, коли терміново потрібно оновити гардероб.
-
Чоловіки, зазвичай не купують про запас, як це часто роблять жінки.
-
Жінки схильні до купівлі речі, яку вони бачили в Instagram, соцмережах та оглядах. Чоловіки рідко витрачають час на огляди та відгуки.
-
Для жінок важлива компанія подруг, для обговорення та порад. Тоді, як чоловіки почуваються вільніше здійснюючи покупки самостійно.
-
Чоловіки рідше звертають увагу на вартість речей, а жінки моніторять, де знижки та акції.
-
Чоловіки найбільше люблять купувати взуття, тоді як жінки полюбляють весь спектр для своїх потреб.
-
Якщо у чоловіка є улюблена річ певного бренду, то надалі він обиратиме інші речі надаючи перевагу цьому виробнику, а жінки з легкістю міняють бренди у залежності від моди, сезону, настрою та вподобань.
Чоловіки схильні ходити до магазинів техніки та гаджетів просто так, без мети здійснити покупку. Вони намагаються дізнаватися інформацію самостійно, тоді як жінки відразу звертаються до послуг консультантів.
Для чоловіків має значення:
-
Ввічливість персоналу;
-
чистота у залі та примірочних;
-
широкий вибір товарів;
-
наявність створених комплектів;
-
швидкість обслуговування.
Для жінок має значення:
-
Професіоналізм;
-
великий асортимент;
-
наявність додаткових послуг;
-
акції та знижки;
-
наявність примірочних.
Чоловіки намагаються скоротити шопінг до мінімуму, тоді як жінки багато часу проводять у магазинах та охоче спілкуються з продавцями. Раніше ми писали, що таке персональний шопінг та у чому його переваги.