Досвідчені дачники не “зачищають” ґрунт до кінця: дивовижний спосіб, який дивує аматорів

Сад і город

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали, як підготувати до зими садовий інструмент. Тепер ділимось порадами щодо того, що робити із грядками перед непростим зимовим періодом.

Після збирання врожаю дачники часто намагаються прибрати з городу абсолютно всі рослинні рештки. Але дехто із них не поспішає це робити. Особливо, якщо мова заходить про капусту та помідори. Про це детальніше розповіли на порталі “На ПЕНСІЇ”.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Чому не всі рештки рослин дачники прибирають, не завжди зрозуміло їхнім сусідам. Але досвідчені овочівники такою чудернацькою поведінкою переслідують певні цілі.

Виявляється, коріння капусти та помідорів благотворно впливає на ґрунт. Так, завдяки корінню капусти ґрунт на грядках стане більш родючим і якісним. Перегниваючи, ця субстанція залучає черв’яків, а вони напрочуд благотворно впливають на структуру ґрунту.

Гарний вплив має і коріння томатів. Особливо добре воно діє на склад землі та її структуру.

Але тут є один дуже важливий нюанс - на грядках можна залишати коріння лише здорових рослин. Тому, якщо влітку ви помітили на томатах чи капусті ознаки шкідників чи хвороб, залишати такі рослини точно не варто. Навесні грядка, де залишились патогени, перетвориться на справжній розсадник хвороб.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також дачники не викидають і бадилля томатів і капусти. Його слід подрібнити лопатою і залишити на грядках. А для висаджування восени нових саджанців потрібні інші добрива - ми розповідали, які саме.