ТОП-5 методів, які діють безвідмовно
Ось і почався новий сезон городів. Багато дачників уже давно взялися за вирощування розсади, яку планують пересаджувати або в парники чи теплиці, або відразу у відкритий ґрунт. Раніше ми розповідали про найпоширеніші помилки у вирощуванні розсади, які можуть її “вбити”, тож тепер саме час поговорити про те, як не дати їй перерости на вашому підвіконні. Які народні методи дійсно ефективні — розповідаємо далі.
Як пригальмувати ріст рослин, але при цьому їм не нашкодити, інформує телеграм-канал “СОДа”. У нашій статті зібрані 5 найкращих способів зупинити неконтрольований ріст розсади, які різко пішла вверх і ризикує не дожити до переселення на вулицю.
Як пригальмувати занадто швидкий ріст розсади
Якщо правильно розрахувати терміни висадки не вийшло, або ж погода за вікном вас добряче “підставила”, потрібно негайно вживати якихось заходів. Річ у тім, що розсада, яка надто сильно пішла вгору, буде слабкою і може загинути при пересадці.
Саме тому існують різні способи пригальмувати її ріст:
-
Варто знизити температуру повітря у приміщенні, де стоїть розсада. Вдень для неї цілком достатньо +12°C, а вночі цілком вистачить і +7°C. Однак зважайте на те, що для теплолюбних культур (а це, наприклад, баклажани та перці) температуру слід утримувати на рівні +18…+20°C вдень і +16…+18°C вночі.
-
Можна провести пікіровку розсади. Помідорам, наприклад, це йде тільки на користь.
-
Розсаду потрібно правильно поливати. Йдеться по помірний полив в міру висихання ґрунту.
-
Азотні добрива. Будьте з ними особливо обережні в цей період, адже від них розсада теж може погнатися вгору.
-
Регулятори росту. Якщо нічого із вищевказаного не дає достатнього ефекту, можете скористатися спеціальними препаратами, які пригальмують ріст розсади. Називаються такі препарати ретандартами і продаються вони в агромагазинах.
Нагадаємо, що зараз особливо уважно слід стежити ще й за тим, щоб розсада не почала підгнивати. Розповідаємо, як цього уникнути і через що з’являється ця досить поширена проблема.