4 грудня християни святкують День святої великомучениці Варвари. Ким була свята і які суворі заборони діють цього дня - дізнавайтеся у цьому матеріалі на HOCHU.ua.
Раніше День святої великомучениці Варвари Геліопольської відзначали 17 грудня. Але у вересні 2023 року ПЦУ перейшла на новий календар і більшість дат церковних свят змістилися на 13 днів раніше. У зв’язку з цим, цьогоріч і надалі ми вшановуватимемо святу Варвару 4 грудня.
Історія свята
Варвара народилася у III столітті на сході Римської імперії в сім'ї язичника. Вона прославилася дивовижною красою, через що власний батько Діоскар заточив її в башту, прагнути вберегти від чужих очей.
Перебуваючи в неволі, серце дівчини відкрилося Господу, тож після звільнення вона прийняла хрещення у місцевих християн. Розгніваний батько наказав піддати Варвару жорстоким тортурам та катуванню. Після відмови доньки зректися Ісуса Христа, з дозволу правителя Фінікії він вчинив суд над нею - обезголовив дочку власними руками. Пізніше Діоскара наздогнала кара - чоловіка вбило блискавкою.
Що не можна робити на Варвари:
-
лихословити, сваритися з іншими, бажати комусь зла;
-
вживати алкоголь;
-
прати, білити та місити глину (але вишивати та ткати можна);
-
займатися домашніми справами (але дозволяється мити посуд та готувати їсти);
-
виходити з дому ввечері (без особливої потреби) - можна “зловити” хворобу;
-
невістці сваритися зі свекрухою, інакше відносини будуть зіпсовані;
-
спати допізна - хто заспить на Варвару, буде сонливим увесь рік.
Також нагадуємо, що зараз триває різдвяний піст. Раніше ми розповідали, що не можна робити у цей період, а що обов'язково слід зробити.
Фото: vsn.ua