Чому в Україні Вхід Господній в Єрусалим — це Вербна неділя? Ось що означають насправді гілочки верби

Великдень

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Фото: blog.eva.ua

Розповідаємо, чому на Вербну неділю заведено освячувати гілля верби

Вхід Господній в Єрусалим, відомий також як Вербна неділя, святкується напередодні Великодня, символізуючи прихід весни та наближення найбільшого християнського свята. Також цього дня завжди освячують гілля верби. Для чого це роблять? Читайте далі!

Вербну неділю цьогоріч відзначають 28 квітня. У цей день церква вшановує події з життя Ісуса після воскресіння Лазаря, коли він вирушив до Єрусалиму. Містяни, чуючи про Його чудеса, зустріли Його як спасителя з пальмовим гіллям. Але чому ж тоді в Україні цього дня освячують вербове гілля.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Що означають вербові гілочки?

Верба для християн символізує кілька важливих аспектів їхньої віри. Гілочки верби, що використовуються у Вербну неділю, уособлюють тріумфальний вхід Ісуса Христа до Єрусалима. Ті, хто вкладав пальмові гілля на шлях Спасителю, виражали своє вітання та поклоніння.

Українська традиція заміняти пальмові гілки на вербові виросла з відсутності пальм у країні. Тож це свято стало відомим як Вербна неділя.

Для християн верба має глибокий символічний зміст. Вона уособлює перемогу Христа над смертю та Його жертву заради порятунку людства. Також верба асоціюється з миром, любов'ю та надією. Віряни використовують гілки верби для прикрашання своїх домівок та церков.

Історично традиція святити вербові гілки має свої корені ще в єврейському святі Сукот, коли жителі прикрашали свої житла пальмовими гілками. Зокрема в українській культурі, верба також асоціювалася з нечистими силами. Вважалося, що вона приховує в собі зло, тому гілки верби святили, щоб очистити від нечисті душі та дому.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також стало відомо, скільки днів українці відпочиватимуть з нагоди Великодня. Про це читайте в нашому матеріалі.