10 речей, яких варто повчитися в оптимістів — вони реально працюють

Особистісний розвиток

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Як бути оптимістом. Фото: freepik

Секрети позитивного мислення

Сила позитивного мислення просто неоціненна! Від наших думок залежить велика частина того, наскільки вдало складатимуться справи, чи вдасться нам реалізувати свої мрії та й просто як минає наш день.

Сьогодні разом із realsimple розглянемо 10 рис, які властиві справжніми оптимістам. Про що саме ідеться і чому вони важливі — дізнавайтеся далі!

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

10 головних рис оптимістів

  1. Позитивний прогноз. Саме завдяки вірі у те, що все складеться добре і в результаті ви отримаєте бажане, допомагає менше переживати й стресувати, що добре для вашого здоров’я — як ментального, так і фізичного. З вірою у те, що отриманий результат буде саме таким, яким ви його бачите, також допомагає не втрачати мотивації та наполегливіше працювати над досягненням цілей.

  2. Відчувати все. Багато людей переконані, що оптимісти завжди перебувають у гарному настрої і можуть будь-яку проблему розглядати як додаткову можливість щось покращити. Перше — відверта брехня, друге — цілковита правда. Оптимізм — важлива навичка, яку потрібно тренувати, однак важливо не скотитися до так званого “токсичного оптимізму”, коли людина дозволяє собі переживати тільки хороші емоції. Нам потрібно відчувати все — горе та радість, смуток і піднесення, здивування, сум, страх тощо. Однак надовго концентруватися на негативі й справді не варто, адже практично будь-яку проблему можна вирішити, а невдачу — пережити.

  3. Вони живуть у моменті. Невизначеність — наш головний ворог. Багато людей намагаються заглянути у майбутнє та передбачити, що буде далі. Якщо ми не впевнені у завтрашньому дні, це породжує зайву тривожність. Тому важливо залишатися у моменті, адже це єдиний момент, який ви можете контролювати та змінювати.

  4. Зосередження на власних здібностях, а не невдачах. Від песиміста оптиміст відрізняється тим, що усвідомлює: наше життя — це не тільки перемоги або поразки. І ті й інші трапляються з нами час від часу, тому не варто зациклюватися на невдачі, якщо вона вас спіткала у якійсь справі — краще натомість зосередитися на своїх сильних сторонах і докласти максимум зусиль, щоб у майбутньому не припускатися тих же помилок. Постійне самовдосконалення та розвиток своїх навичок — ключ до успіху у житті.

  5. Використання позитивних методів рефреймінгу. У кожного з нас бувають погані дні, коли все іде шкереберть: сварка з коханим, проблеми на роботі, погана оцінка зі школи у дитини тощо. Але, якщо песиміст на цьому зосереджується, змушуючи себе знову і знову переживати невдачу й жаліти себе через дискомфортні обставини, то оптиміст спершу переживе негативні емоції, а тоді почне шукати “підказки”, які б допомогли виправити ситуацію, поглянувши на те, що сталося, ніби збоку — без переживання негативу знову і знову…

  6. Розмови сам із собою. Це може здаватися дивним, але саморозмови, які оптимісти ведуть подумки, допомагають переживати різні ситуації та знаходити найкращі рішення. При цьому важливо звертатися до свого другого “я”, не використовуючи займенників від першої особи (“я” / “мене”), а ніби звертаючись до іншої людини (“ти” / “тебе”). Така практика може допомогти зменшити стрес і спонукати вас більш позитивно думати про майбутні сценарії.

  7. Вони знають, коли і чому саме варто сказати “Ні”. Щоб залишатися в ресурсі, потрібно вміти відмовлятися від речей, які не приносять ані користі, ані задоволення. Якщо певна річ або прохання вас виснажує, варто від цього відмовитися. Ви для себе маєте бути на першому місці.

  8. Вони практикують вдячність. Бути вдячним — це спосіб життя, а не потреба “замалюватися” перед кимось. Коли ви щиро вдячні за те, що вже маєте й отримуєте, це робить вас сильнішою людиною. Так ви концентруєтесь на позитивних аспектах життя. Пам’ятайте, що дрібниці також важливі — саме з них і складається наше життя.

  9. Правильні люди в оточенні. Якщо навколо вас — люди, які так само як ви, вмотивовані до життя, цінують його у всіх проявах та відкриті до нового, ви будете ними надихатися. Якщо ж оточити себе “токсиками”, які завжди скиглять й безперестанку жаліються на все підряд, то і ваших сил та позитивного настрою ставатиме менше.

  10. Гарне почуття гумору. Сміх не тільки допомагає нам почуватися живими, а й дійсно може знижувати рівень кортизолу (гормону стресу), допомагаючи переживати навіть складні ситуації з мінімальними втратами.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нагадаємо, раніше ми писали як бути в ресурсі. Є всього три прості поради, які з цим допоможуть.