Хороший продавець ніколи не відпустить вас без покупки. Іноді це нагадує павука, який обробляє муху у павутині. Продавці володіють даром переконання і вміють розповісти про товар так, що ви задумаєтеся про те, як без цієї речі могли існувати раніше.
Масштаби психологічних прийомів впливу на людину величезні. Отож, розбираємося разом з bbc які стратегії використовують у роботі продавці і чому придбавши товар ми впевнені, що це був лише наш вибір.
Некоректне порівняння товарів
Зазвичай покупець не володіє інформацією про справжню вартість товару. Тому, коли він бачить два товари з різною ціною, то дешевший буде виглядати значно привабливіше. Хоча вони можуть бути практично ідентичні за якістю чи параметрами. Особливо добре це спрацьовує, коли досвідчений продавець зверне на ціну вашу увагу і підкреслить, що річ за меншою ціною купити вигідніше. І от, ви щасливі від вдалої покупки, навіть якщо прийшли зовсім не цим.
Привернення уваги до соціальних подібностей
Давно доведено, що люди здатні більше довіряти і здійснювати покупки у тих, хто нам подобається. Це впливає на кількість і ріст продажів, особливо, коли покупка здійснюється у продавців, яким ми довіряємо. Також, має значення приваблива зовнішність продавця і рівень його комунікативних навичок.
Ілюзія попиту
Ми схильні вважати свою поведінку правильною, якщо інші люди роблять те саме. Хороший психологічний прийом - створити враження, що товар дуже добре купують і його запаси швидко закінчуються. Люди дуже чутливі до відчуття дефіциту і не бажають втрачати унікальну можливість, навіть тоді, коли ця унікальність викликає сумніви.
Розподіл переваг, поєднання витрат
Доведено, що продаж є значно ефективнішим, коли покупцю розповідають про товар поступово, а не показують всі вигоди одночасно. А от вмовити придбати додатковий товар значно легше, коли людина вже зважилася на покупку значно більшої вартості.
Апелювання до почуття обов'язку
Соціальні психологи розповідають, що люди, які отримують послугу - схильні зробити щось у відповідь. Продавці навчилися експлуатувати цю особливість людської психології. Тому буває важко відмовитись здійснити покупку, якщо ви бачите, що продавець витратив на консультацію багато часу і втратив можливість допомогти іншим покупцям.
Емоційний стан
На людей значно легше впливати коли вони втрачають емоційну рівновагу. Якщо покупець не впевнений у правильності своїх дій, тоді він краще піддається на маніпуляцію. Емоції впливають на комерційну поведінку як продавців, так і покупців.
Прийоми продажів з якими ми зіштовхуємося щодня - це геніальне поєднання мистецтва і наукових даних. Тому тримайте емоції під контролем, щоб не витратити купу грошей на покупки, які вам зовсім не знадобляться.