Психолог розповіла, як правильно усвідомити і прожити страх

Психологія

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

З початком повномасштабного вторгнення рашистів в Україну чимало людей зіткнулися із жахливим страхом. Це почуття є природним, тому що сигналізує про небезпеку. Завдяки страху включається інстинкт самозбереження. Раніше ми писали, як відповісти на питання, коли немає відповіді, а тепер розкажемо, що робити зі страхом.

Психолог Вікторія Савуляк розповіла, що страхи допомагають людині вижити, пише pleso.me. Зі слів експерта, це почуття зазвичай пов'язане або з фізичною небезпекою, або з соціумом.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Страх зупиняє перед певними діями, міняє вчинки та плани. Аби подолати це неприємне почуття, потрібно усвідомити свій страх і прожити його. У першу чергу спитайте себе: “Чого конкретно я боюсь? Кого я боюсь, яких дій?”

Страх виникає там, де ви припиняєте цікавитися собою, своїм внутрішнім світом, адже інтерес протилежний страху,

— зазначила Вікторія Савуляк.

Додала, що паралельно із почуттям страху потрібно подумати, як ви можете подбати про свою безпеку, і чи реально на щось вплинути. Часто, коли людина знаходить відповідь на це питання, страх зменшується або взагалі зникає.

Наприклад, при публічному виступі я можу боятися розгубитися і забути промову, тоді я зроблю собі нотатки, куди буду підглядати. Якщо я боюсь критики слухачів, я запрошу своїх друзів, щоб ті мене підтримали,

— акцентувала психолог.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Зі слів експерта, страх може бути наслідком травматичного досвіду у минулому. Наприклад, якщо дівчинку-дитину покинули батьки, то ставши дорослою вона постійно боятиметься, що її покине чоловік. Подібні випадки допоможе вирішити психотерапія.

Мені подобається стара приказка: очі бояться, а руки роблять. Для мене вона про те, що не дивлячись на страх, варто все одно робити те, що хочеться. Поцікавитися своїм страхом, згадати про свої опори та ресурси, потурбуватися про свою безпеку, боятися та все одно діяти,

— резюмувала Савуляк.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми писали, як відчути емоцію щастя. Експерт розповів, які 5 кроків допоможуть стати щасливим.