Впевненість – це почуття довіри до своїх здібностей, якостей та міркувань. А здоровий рівень впевненості в собі може допомогти досягти більшого успіху в особистому та професійному житті. Але як стати впевненою в собі людиною?
Як бути впевненою в собі людиною: 9 важливих порад
На щастя, є кілька способів набути впевненості у собі. Видання verywellmind.com поділилося 9 порадами, які у цьому допоможуть.
Перестаньте порівнювати себе з іншими
Перше, що потрібно зробити тим, хто не знає, як стати впевненим у собі, — перестати порівнювати себе з іншими людьми.
Згідно з одним із досліджень, існує прямий зв'язок між заздрістю і тим, як людина ставиться до себе. Зокрема, дослідники зазначили, що коли люди порівнюють себе з іншими, вони відчувають заздрість. І чим більше у них заздрості, тим гірше вони почуваються.
Для того, щоб перестати постійно порівнювати себе з іншими, варто згадати про свої сильні сторони та успіхи. У цьому допоможе ведення щоденника подяки.
Оточіть себе позитивними людьми
Правила впевненості у собі були б неповними, якби ми не згадали про те, що люди, з якими людина проводить час, можуть вплинути на думки та ставлення до себе. Так що для того, щоб стати впевненіше, варто звернути увагу на те, як інші змушують вас почуватися. Якщо ви почуваєтеся погано після спілкування з конкретною людиною, можливо, настав час попрощатися.
- кажуть експерти видання.
Подбайте про своє тіло
Турбота про себе допомагає почуватися краще. Прислухайтеся до свого тіла, правильно харчуйтеся, спіть достатню кількість часу, займайтеся спортом та медитуйте.
- Зазначають експерти.
Будьте ласкаві до себе
З розумінням ставтеся до власних помилок та невдач. Це дозволить стати більш емоційно гнучким та допоможе краще справлятися зі складними емоціями.
Так, одне з досліджень, підтверджує зв'язок співчуття та впевненості у собі. Тому наступного разу, коли ви опинитеся у складній ситуації, усвідомте, що бути недосконалим чи часом не дотягувати – це частина життя.
Практикуйте позитивну розмову із самим собою
Негативна розмова із самим собою може обмежити здібності та знизити впевненість у собі, переконуючи підсвідомість, що ви не можете впоратися з чимось. А ось позитивний настрій може допомогти подолати невпевненість у собі та прийняти нові виклики.
Зустрітись зі своїми страхами
Перестаньте відкладати справи доти, доки не відчуєте себе впевненіше — наприклад, запросити когось на побачення чи попросити підвищення на роботі. Один з найкращих способів зміцнити впевненість у собі в таких ситуаціях — зустрітися віч-на-віч зі своїми страхами.
Робіть те, що у вас добре виходить
Що відбувається, коли людина робить те, що в неї добре виходить? Його впевненість у собі починає зростати. Сильні сторони стають ще сильнішими, що допомагає підвищити віру в себе. Цей підхід має ще одну перевагу: він може підвищити задоволеність своїм життям.
Знайте, коли сказати "ні"
Відмовлятися від дій, які підривають вашу впевненість у собі, це нормально. Встановлення соціальних та емоційних кордонів дозволяє людям почуватися у більшій психологічній безпеці. Це також допоможе відчути більший контроль над ситуацією. Впевненість у собі – це, зокрема, відчуття контролю за своїм життям.
Ставте реалістичні цілі
Досягнення своїх цілей часто передбачає кілька невдач, доки людина не зрозуміє, що саме працює. Ці невдачі можуть підірвати впевненість у собі. Щоб уникнути такого результату, варто ставити перед собою реалістичну мету.
Раніше ми писали про те, як припинити хотіти уваги. Бажання постійного схвалення це також ознака невпевненості в собі.