Дуже важливо вчасно зрозуміти, що ви знаходитеся за крок від професійного вигорання і вжити заходів
Вигорання на роботі стало вже чимось звичним в сучасному житті. Буває, що не допомагають навіть чудові вихідні та довгі відпустки. Як уникнути цього стану?
Як розпізнати вигорання: 5 ознак
Професійного вигорання важко позбутися на пізніх стадіях, коли пригнічується емоційний стан та виникають проблеми зі сном. Але якщо усунути проблеми в зародку, то можна уникнути появи вічних супутників вигорання — підвищеної дратівливості та постійних конфліктів. Про те, як це зробити, розповіли експерти ТГ-каналу "Психологічна підтримка".
Вигорання на роботі: зона ризику
Експерти попереджають, що люди, які беруть на себе багато проєктів та завдань, на які фізично не вистачає сил та часу, потрапляють в групу ризику та за крок до вигорання. Крім того, ситуацію можуть погіршити:
-
емоційні гойдалки — часті та швидкі зміни настрою,
-
відмова від відпочинку заради продуктивності,
-
незадоволеність собою,
-
невміння відпочивати та розслаблятися,
-
відсутність пауз в роботі.
Ознаки професійного вигорання
Існує 5 ознак, які буквально кричать про те, що людина знаходиться на межі вигорання:
-
Людину починають дратувати робочі дзвінки та повідомлення і навіть контакти з колегами.
-
Розслабитися просто неможливо — кожне сповіщення викликає тривогу через постійне очікування нових робочих завдань. Людині починає здаватися, що всі від неї щось хочуть.
-
Неспокійний сон.
-
Людина емоційно перебуває у стані апатії або злості. Відпочити хочеться на самоті і в тиші.
-
Немає сил на те, щоб радіти, а хороший настрій інших людей починає дратувати.
Експерти радять тим, хто помітив в себе більшість цих ознак, перейти в "режим енергозбереження" — відмовитися від роботи у вихідні, почати правильно харчуватися, вчасно лягати спати.
Раніше ми розповідали, як припинити відкладати справи на потім. Впоратися з прокрастинацією допоможуть наші поради.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.