Колекціонери відкрили полювання за радянським сервізом "Рибки": за деякі кольори пропонують по 10 тис. грн (ФОТО)
Існує багато речей, які залишилися у спадок від радянського союзу і від яких ми поспішили здихатися під час ремонту чи генерального прибирання. Порцеляновий сервіз“ Рибки” був у кожній родині і використовувався лише на великі свята, а кожного тижня ретельно протирався від пилу.
Більшість людей сприймали сервіз, як звичайну прикрасу і навіть не здогадувалися про його справжнє призначення. Скільки грошей можна за нього виручити зараз і які кольори найпривабливіші для колекціонерів, розповідає politeka.
Призначення сервізу “Рибки”
Сервіз складається з великого коропа і 6 порцелянових маленьких рибок. Після відкриття пляшки алкоголь переливався до великого коропа, об'єм якого 0,7 л, а об'єм малих рибок, які виконували функцію стопок - 30 мл.Для більшості цей сервіз слугував простим сувеніром, тому що користуватися їм було незручно через витікання рідини.
Історія сервізу
Це робота художника із Грузії Барамідзе Абесалома Давидовича, що мешкав у Ризі у 1950. Світлин перших робіть не збереглося, проте вважають, що він був білий з золотом. У 1956-1959 роках сервіз часто брав участь в різноманітних керамічних виставках. А вже з 1960 його масово почали виробляти в Тбілісі та Ризі і він став шалено популярним. В Україні він почав виготовлятися на заводах Хмельниччини та Житомирщини з 1961 року.
“Рибна сім'я” була представлена для населення в біло-червоному і біло-синьому варіантах. Кухоль можна було придбати за близько 3 рублі, а стопки продавалися за 50 копійок.Його популярність давала змогу продавати його близько 30 років.
Вартість сервізу у наш час
Зараз є поціновувачі такого сувеніра. В інтернеті його можна придбати за ціною від пари сотень, до десятків тисяч за сервіз. Ціна може залежати від того, де він виготовлений, у якому стані і кольору порцеляни. Наприклад, дуже цінується серед колекціонерів бузковий колір, і ціна за нього є досить високою.
Якщо у ваших бабусь ще зберігся цей символ пам'яті або інші старовинні речі чи прикраси- не поспішайте його викидати. Ймовірно з роками він значно зросте у ціні і зможе принести досить великі кошти.