Час "приборкати" святкові витрати: поради, як не лишитися після свят з пустим гаманцем

Бізнес та гроші

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Поради для економії. Фото створене ШІ, Хочу!

Новорічні свята передбачають багато подарунків, продуктів та прикрас для дому

Новорічні свята мають свою неповторну атмосферу. Їх очікують цілий рік та починають підготовку за довгий час. А коли закінчується святковий період, виявляється, що у кишенях “гуляє вітер” і до зарплати треба рахувати кожну копійку.

Щоб не витратити всі гроші і не “лишитися на мілині” потрібно подбати про свій бюджет заздалегідь. Іноді люди закуповують подарунки протягом року. Цікавими порадами, які дозволять залишитися з грошима, поділився nytimes.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

До новорічних свят залишилися лічені тижні, тому ще не пізно скласти план. Ви витратите значно менше грошей, якщо складете жорсткий ліміт на свої витрати, навіть, якщо не завжди дотримуватиметесь бюджету.

Жорсткий ліміт витрат на святкові дні служить точкою відліку, і навіть якщо ви перевищите його, то ймовірно витратите менше, ніж якби ви встановили вищий ліміт або не встановили бюджет спочатку. Існує лише одне застереження: потрібно відстежувати свої витрати і робити це регулярно, каже Чак Ховард, ад’юнкт-професор ділового адміністрування Дарденської школи бізнесу Університету Вірджинії.

Важливо записувати свої витрати і усі покупки. Тоді наступного року ви значно простіше зможете скласти свій новорічний бюджет. Підраховуючи святкові витрати треба враховувати не лише подарунки, а й вартість їжі та напоїв для розваг, а також предмети, такі як прикраси та подарункова упаковка.

Як заощадити на свята

  • Купуйте подарунки для родини і друзів заздалегідь;

  • протягом року відстежувати найнижчі ціни на штучні ялинки, прикраси, і іграшки та гірлянди;

  • продумайте новорічне меню, так деякі продукти можна закупити раніше та гуртом;

  • якщо святкуєте з гостями можна розділити стіл та напої;

  • з кожної зарплати відкладайте певну суму саме на новорічні свята.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Намагаючись заощадити кошти, головне не переступити межу жадібності. Адже на деяких речах у господарстві не можна економити взагалі.