Навіть чорт ногу зломить: на які суми в платіжці за газ звертати увагу, щоб не переплачувати, але й не влізти в борги (ФОТО)

Важливо знати

Богдана Карц

Головна редакторка

Фото: svoboda.te.ua

Усе, що варто знати про найважливіші дані у паперовій квитанції

Якщо раніше ми розповідали, що робити з боргами за комуналку, щоб вам не припинили водо- та газопостачання, а також не відімкнули світло, то зараз хочемо поділитися корисною інформацією, яка допоможе розібратися з новими платіжками за газ. Усі деталі з фотоприкладом — далі у нашому матеріалі.

Днями Національний оператор вирішив звернути увагу споживачів на ключові дані, які містяться у паперових квитанціях. “Максимум інформації та користі” — так описує ці елементи в платіжці ГК “Нафтогаз України”.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Що означають різні поля у квитанції за газ

  • Особовий рахунок – це ваш унікальний ідентифікатор як споживача у системі Газопостачальної компанії України.

  • EIC код – це ваш персональний газовий номер, що є ключовим для ідентифікації вашого рахунку як у ГК “Нафтогаз України”, так і в оператора ГРМ.

  • Спожито – вказує на кількість газу, яку ви використали за певний місяць.

  • Тариф – означає вартість 1 м³ газу згідно з вашим тарифним планом.

  • Нараховано – сума за використаний газ.

  • Борг – сума, яку ви не сплатили за попередні періоди.

  • Сплачено – відображає загальну суму, яку ви сплатили у вказаному місяці.

  • До сплати – кінцева сума, яку вам потрібно оплатити, враховуючи всі нарахування, борги чи переплати (якщо такі є).

Типова платіжка за газ. Фото: ГК “Нафтогаз України”
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Крім того, на кожній платіжці є реквізити ГК “Нафтогаз України”, завдяки яким ви можете оплатити рахунок за спожитий газ у відділенні банку. А от QR-код, який можна відсканувати з мобільного, зробить вашу оплату швидкою та без зайвого клопоту.

Кожен із цих елементів у платіжці грає важливу роль у забезпеченні прозорості та розуміння вашого рахунку за газ, дозволяючи краще контролювати витрати і оптимізувати своє майбутнє споживання,
— наголошують у Нафтогазі.

А ще ми розповідали, як можна легко заощадити на комуналці. Ділимося з вами найпростішими способами, які варто спробувати!