Викидати чи берегти? Що робити зі шкаралупою від освячених яєць і куди подіти крихти від паски
Розповідаємо, як робити правильно
Після Великодня у багатьох людей залишаються фарбовані яйця та пасочки. Що ж робити з цими продуктами, які були освячені в церкві — викидати їх чи зберігати? Про це розповідаємо у нашому матеріалі.
На Великдень існують певні традиції та церковні правила, яких варто дотримуватись. Так, багато хто знає, що потрібно пекти паски та фарбувати яйця, а потім освячувати їх в храмі. Але що ж робити з залишками пасхальних страв після свята? Відповіддю поділились на порталі "Сім’я і дім".
Що робити з яєчною шкаралупою після Великодня?
Традиційно, крихти з паски та шкаралупа від великодніх яєць збираються на одну тарілку. Вважається, що ці залишки не можуть бути викинуті в сміття, бо вони святі. У церкві також ставляться до цих залишків з особливою повагою. Однак священники кажуть, що їх не обов'язково зберігати, а можна спалити або закопати в землю, поза зоною пішохідного руху.
Раніше наші предки шкаралупу від освячених яєць використовували як захисний оберіг від бід та хвороб. Її подрібнювали пальцями та складали в маленький мішечок із бавовняної тканини червоного кольору, який потім укладали під подушки або вішали біля входу в будинок.
Також шкаралупу великодніх яєць кладуть у голову хворого на ліжку — люди вірять, що це допомагає одужати.
Що робити з крихтами від паски?
В Україні існує традиція шанобливо ставитися до будь-якого виду хліба, а до пасок — особливо. Тому крихти від великодньої випічки не слід викидати у смітник, навіть якщо вони не були освячені. Найкраще зібрати їх та віддати птахам.
Та варто зазначити, що збирання крихт з великоднього столу є радше народною традицією, а не релігійним правилом.
Також раніше ми розповідали, що треба з’їсти першим на Великдень. Згідно з народними прикметами, зробивши саме так, будете здорові та щасливі весь наступний рік!