Після зламу хакерами "Київстар" українцям почали надходити дивні повідомлення у месенджерах. Краще змінити паролі

Гаджети та авто

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Наслідки хакерської атаки на "Київстар", з якої в Мережі спершу всі посміялися, можуть негативно позначитись не тільки на тих, хто користується цим мобільним оператором, а й загалом на всіх українцях та навіть наших військових. В чому річ - пояснюємо далі.

По-перше, після зламу мережі російськими хакерами клієнти "Київстар" почали отримувати дивні повідомлення у різних месенджерах. Як повідомляє пресслужба компанії, з’явилися шахраї, які пропонують "компенсацію" від імені компанії.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

У "Київстарі" закликають не ділитися ніякими персональними даними з підозрілими людьми і зважати, що усі новини щодо термінів відновлення мережі та можливої компенсації надходитимуть тільки з офіційних сторінок компанії:

Важливо. Зараз у різних месенджерах активізувались шахраї, тому ми просимо вас довіряти тільки офіційній інформації

Новини про компенсації та терміни відновлення мережі надходитимуть виключно з офіційних сторінок компанії.

Застерігаємо вас не ділитися номерами телефонів та особистими даними з підозрілими людьми, вони можуть виявитись шахраями.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

По-друге, краще не забуватися про необхідність регулярно оновлювати свої коди доступу до різних програм та додатків. Якщо після хакерської атаки на мобільного оператора з вашими даними та програмами відбувається щось підозріле, краще змінити усі паролі. На цьому в інтерв'ю  NV Бізнес  наголосив співзасновник компанії Cyber Unit Technologies Єгор Аушев.

Якщо щось відбувається, те, чого ви не розумієте, не зайвим буде змінити паролі на тих ресурсах, якими ви користуєтеся. Регулярно відбуваються крадіжки даних. Ми перебуваємо в стані війни, кібервійни, зокрема,

— наголошує експерт. І додає, що загалом міняти паролі потрібно кожні 3 місяці, незалежно від того були якісь хакерські атаки з боку рф чи ні.

Будь-яка людина є ціллю, мішенню для зловмисників, для російських хакерів. Тому важливо це взагалі робити. Навіть не тому, що щось зламали, або вкрали якісь дані, а просто тому, що якщо ви це не робили 3 місяці, то візьміть і поміняйте.

Це ваша особиста безпека, безпека ваших рідних, безпека ваших друзів, родичів, військових, наприклад. Тому що вас можуть зламати, щоб отримати доступ до військових, або соцмереж ваших, і зрозуміти, де перебуває та чи інша людина. Тому кожна людина зараз є елементом національної кіберстійкості. Це важливо пам’ятати,

— говорить Єгор Аушев.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нагадаємо, раніше Google заявив, що видалить частину облікових записів користувачів. Названо причини, терміни та можливий вихід із ситуації. У компанії наголошують, що ці зміни також пов'язані з проблемами безпеки.