Ми розповідали, чому сніданок в готелі називається “континентальним”. Тепер ділимось цікавим фактом про те, що могли помітити люди, які часто літають літаками.
Пасажири помічають, що в повітрі їх смаки дещо змінюються. На борту літака люди частіше замовляють томатний сік, а смачною видається солона і щедро здобрена спеціями їжа. Детальніше розповіли на dw.com.
Чому їжа в літаку несмачна
Німецькі дослідники провели серію тестів, які покликані з'ясувати, як зміна умов польоту впливає на смакові якості їжі та на те, як на них реагує людина. І вони виявили вплив зміни тиску на смакові та нюхові рецептори пасажирів.
Щоб з’ясувати це, фахівці науково-дослідного центру спорудили тридцятиметровий циліндричний відсік у передній частині списаного літака. Всередині утримувався низький тиск та все імітувало умови нормального польоту: вібрація крісел, рівень шуму був, як під час звичайного пасажирського рейсу, реальні люди нюхали та куштували різноманітні страви та напої.
Виявилося, що їжа в літаку буде здаватися смачнішою, якщо міститиме більше приправ та спецій, ніж та, що подається на землі. Гострі страви тайської та індійської кухні не змінюють своїх якостей, і тому користуються популярністю. Тоді як до нейтральних продуктів доводиться додавати значно більше спецій.
Томатний сік у літаку
Ще один цікавий факт - під час польотів найбільшою популярністю користується томатний сік. Вчені виявили, що смакові характеристики цього напою змінюються відповідно до змін атмосферного тиску. За низького тиску він смачніший, ніж за нормального.
В літаку кава видається гіркішою, ніж є насправді, а до десертів треба додавати більше цукру. Також ми розповідали про хитрий трюк, що допоможе прибрати запах часнику з рота.