Зірка без слів: як Аня Тейлор-Джой підкорила Голлівуд одним тільки поглядом (найкращі фільми)

Кіно та серіали
4 089
Олександр Панченко

Олександр Панченко

Кінооглядач

Аня Тейлор-Джой фільмографія: найкращі фільми та серіали акторки на сьогодні - список
Фільми Ані Тейлор-Джой: що дивитися крім "Ферзевого гамбіту". ото: instagram.com/anyataylorjoy/

Забудьте про "Ферзевий гамбіт" - це далеко не все, на що вона здатна!

Улюбленця мільйонів, Аня Тейлор-Джой народилася в Маямі, але американське громадянство вона отримала лише тому, що її мама народжувала на території США – насправді перші роки життя дівчинка провела в Аргентині. Батько Ані був аргентинцем англійського та шотландського походження, у матері було англійське та іспанське коріння.

Коли дівчинці виповнилося 6 років, сім'я переїхала до Лондона – Аня так хотіла повернутися до Аргентини, що навіть відмовлялася спочатку вивчати англійську. У школі вона була справжнім чужинцем – знаходячи радість лише у заняттях балетом. У 17 років Аня була помічена скаутом модельного агентства - і незабаром дівчина потрапила і в кінобізнес.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:
Related video

Звичайно, багато хто знає про Тейлор-Джой по “Ферзевому гамбіту”, але Аня знімається не лише у серіалах. Сьогодні ми згадуємо найяскравіші фільми за участю акторки.

"Відьма" (2015)

У своєму дебюті режисер Роберт Еггерс вже показав себе цілком самобутнім майстром своєї справи – але що ще важливіше, він виявив себе як чудовий фахівець у створенні моторошної, гнітючої, але водночас інтригуючої атмосфери. У “Відьмі” свою першу повноцінну кінороль зіграла і Аня Тейлор-Джой, якій на момент зйомок не виповнилося ще й двадцяти – і роль Ані у цій стрічці не могла залишитися непоміченою.

Отже, Північна Америка, перша половина сімнадцятого століття. З колонії англійських поселенців після бурхливої ​​суперечки на релігійну тему виганяється сім'я – подружжя Вільям та Кетрін з дітьми. Вони будують відокремлений будинок десь на узліссі дрімучого лісу, незабаром дружина народжує Вільяму ще одну дитину, Семюела. Саме це немовля у Томасін (Тейлор-Джой), дочки Вільяма, у лісі найнезбагненнішим чином викрадає відьма.

Аня грає богобоязливу селянську дівчину, яка знає, що таке муки совісті та каяття – звичайно ж, ніякого гламуру, характерного для її подальших ролей, тут немає і близько. Але у цьому обличчі та в цих очах є загадка і таємниця – і розгадувати їх може виявитися вельми ризикованим заняттям. 

"Чистокровні" (2017)

У “Чистокровному” Аня зіграла одну зі своїх найскладніших ролей, але фільм бачили далеко не всі її шанувальники – і це великий недогляд з їхнього боку. Це доволі похмура стрічка – але героїня, яку грає Аня, вселяє якесь правильне відчуття сили, нехай і, м'яко кажучи, далеко не всі її вчинки можна зрозуміти нормальній людині.

Героїню Тейлор-Джой звуть Лілі, і вона терпіти не може свого вітчима – і, чесно кажучи, є за що. Через довгу перерву Лілі знову зав'язує стосунки з Амандою (Олівія Кук) – своєю подругою дитинства. Аманда скаржиться Лілі на те, що не здатна відчувати емоції – і саме вона пропонує подрузі вбити ненависного вітчима… Смішно й водночас страшно спостерігати за тим, як Лілі змінюється під впливом "бездушної" подруги.

"Емма" (2020)

Ця стрічка – чудова можливість перевірити, наскільки гарна (або жахлива) Аня Тейлор-Джой у екранізаціях літературної класики. Фільм знятий за романом англійської письменниці Джейн Остін – написаний на початку дев'ятнадцятого століття, він є одним із найлегших і навіть гумористичних у Остін. Що ж, режисерський дебют Отем де Уайлд цілком передає цю чарівну легкість – а що ж Аня?

За сюжетом, Тейлор-Джой грає ту саму Емму Вудхаус - дівчину з багатої сім'ї, досить розпещену. Своїм головним покликанням у житті – як і основною розвагою – вона вважає налагодження особистого життя своїх друзів та знайомих. Іноді результати діяльності Емми як свахи призводить до вельми несподіваних результатів. 

Так ось, Аня цілком могла б влаштувати собі кар'єру, знімаючись виключно в милих комедіях або костюмованих драмах - але, мабуть, колись для себе Тейлор-Джой вирішила, що інші, не настільки консервативні жанри, розкриють її талант більш вражаючим чином. За цю роль Аня отримала номінацію на “Золотий глобус”.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

"Минулої ночі у Сохо" (2021)

Для того, щоб закохатися в цей фільм, достатньо бути шанувальником Ані Тейлор-Джой. Ну а якщо ви захоплюєтеся музикою і модою революційних 60-х і взагалі тим часом коли “свінгуючий Лондон” був культурною столицею світу - то ця картина буде для вас справжньою знахідкою.

Втім, "Минулої ночі ..." - не просто розважальна екскурсія з двадцять першого століття в середину шістдесятих. Це хорор, і іноді вам буде ніяково. Все починається з того, що мила провінційна дівчина, на ім'я Елоїза (Томасін Маккензі), наша сучасниця, приїжджає до Лондона – щоб вивчати дизайн. Виховувала Елоїзу бабуся - її душевнохвора мама наклала на себе руки. Бабуся теж колись у молодості жила в Лондоні – і саме вона зробила з онуки шанувальницю і поціновувачу шістдесятих.

Спочатку Еллі живе у гуртожитку, потім – винаймає кімнату в старому будинку. І тут у неї починаються видіння – вона опиняється у Лондоні 1965-го (судячи з афіші "бондівської" "Шарової блискавки"). І вже незрозуміло – де Елоїз, а де Сенді (Тейлор-Джой), амбітна леді, яка найбільше прагне слави. Аня в ролі Сенді є чимось середнім між підлітком, фатальною жінкою та привидом – що цікаво вже саме по собі. Режисер Едгар Райт спочатку хотів зняти Тейлор-Джой у ролі наївної Елоїзи - але природний містицизм Ані переконав його в тому, що потойбічну дівчину з іншої епохи має грати саме вона.

"Варяг" (2022)

Через сім років після "Відьми" Аня знову знялася у Роберта Еггерса, свого "хрещеного батька" у кінематографі. Що ж, до цього часу Тейлор-Джой завдяки “Ферзевому гамбіту” перетворилася на справжню суперзірку – ну а Еггерс все ще продовжував знімати “кіно не для всіх” (згадайте дивний чорно-білий фільм “Маяк” 2019 року з Віллемом Дефо та Робертом Паттінсоном). Тепер же, маючи в команді Тейлор-Джой, що вже перейшла на інший рівень (а також Ніколь Кідман та Ітана Хоука), режисер вирішив зняти набагато більш комерційне, масове кіно – і спроба вдалася.  

Цей фільм – не лише історія помсти. Так, за сюжетом, який ґрунтується на скандинавській міфології, головний герой Амлет (Олександр Скарсгард) одержимий бажанням помститися своєму дядькові за смерть батька, короля. Але у фільмі також є дуже незвичайна історія кохання – між Амлетом і слов'янською чаклункою Ольгою (Тейлор-Джой). Аня нечасто зображує кохання перед камерами – ну а тут не просто і не лише пристрасть, тут питання життя та смерті.

"Меню" (2022)

А ось і адекватна сатира на світ високої, ні, прямо-таки найвищої кухні. Можливо, не завжди адекватна, подекуди дуже навіть зла - а часом і зовсім така, що вселяє жах. Але все одно, цей фільм Марка Майлода дуже виграшно виглядає на тлі іншої кінопродукції, яка вихваляє божественні надзвичайні здібності всіляких шеф-кухарів.

Так от, цього разу образ геніального шеф-кухаря Джуліана втілює чудовий Рейф Файнс - ну а Тейлор-Джой грає сексуальну, тямущу і зовсім позбавлену всякого пієтету стосовно високої кухні дівчину Марго. Героїня Ані – одна з гостей на острові шеф-кухаря, і їхня трапеза виявиться чимось більшим, ніж просто пафосна дегустація шедеврів. За цю роль Аня отримала ще одні номінацію на "Золотий глобус".

"Фуріоса: Хроніки Божевільного Макса" (2024)

Режисер Джорж Міллер знову за роботою - новий фільм культової франшизи "Шалений Макс" з'явився всього через дев'ять років після попередньої картини "Шалений Макс: Дорога гніву". Цей термін - ніщо в порівнянні з тими тридцятьма роками, які розділяли "Дорогу гніву" та класичний фільм "Під куполом грому", останній, в якому цього самого Божевільного Макса, супербродягу пустелі, зіграв Мел Гібсон. Ну а щодо нової стрічки, то ми ніколи ще насправді не були так далеко від “основної історії”.

Почати з того, що "Фуріоса" - це не продовження, а скоріше приквел "Дороги гніву" 2015 року і одночасно спін-офф.Тут немає ні Тома Харді (який зіграв Макса у 2015-му замість Гібсона), ні Шарліз Терон (яка зіграла тоді ж дорослу Фуріосу). Зате є Аня Тейлор-Джой – і вона тут грає Фуріосу у віці п'ятнадцяти років. Її щойно викрали із рідних Зелених Земель Тисячі матерів, її мати загинула, рятуючи її – і тепер Фуріоса приречена на поневіряння.

Шанувальники Ані, наберіться терпіння – вона з'являється на екрані приблизно через годину після початку. Тейлор-Джой, незважаючи на те, що її обличчя у “Фуріосі” вічно чимось вимазане, відразу ж можна дізнатися по очах – і ці очі є найвиразнішими у кіно на сьогодні. Роль Ані дуже небагатослівна - в основному вона грає саме очима, і спостерігати за цим як мінімум кумедно. На зйомках акторка відчувала себе дуже самотньо, їй доводилося зніматися мовчки тижнями, не вимовляючи ні слова на камеру – і це почуття неприкаяності дуже добре помітне у сценах фільму.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Раніше ми показували 20 найкрасивіших акторок Голлівуду. І Аня Тейлор-Джой, до речі, серед них 😉