Свято крові: 7 фільмів про Дракулу, що розкриють вампірський світ по-новому

Кіно та серіали
Олександр Панченко

Олександр Панченко

Кінооглядач

Нестандартні фільми про вампірів: 7 стрічок, які вас здивують
Скрін із фільму "Дракула. Справжній живий вампір". Фото: briz.tv

Моторошні та смішні фільми про Дракулу та його кривавих прибічників

Усі ми раз на рік відзначаємо власне професійне свято: водії, лікарі, журналісти. Не став виключенням і… Дракула. Не дивлячись на вельми поважний вік графа (старигану виповнилося декілька сторіч!), його свято сповнене молодістю. Адже Всесвітній день Дракули почали відзначати лише у 2017 році – тобто якихось 8 рочків тому. Дату обрали невипадково: саме 26 травня 1897 року у Лондоні побачив світ славнозвісний роман Брема Стокера “Дракула”. 

Тож у вас є кілька варіантів як гідно відсвяткувати цей день. Можна стати донором та здати кров для найближчої лікарні, перечитати оригінальну книгу (Стокеру буде приємно) та передивитися купу захопливих стрічок про вампірів, які ми для вас підготували.

P.S. Попсові “Сутінки” у нашій добірці ми навіть й згадувати не будемо – хоч і відчайдушно любимо Роберта Патісона) 😅

Related video
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

“Ренфільд”

У кожного господаря повинен бути надійний слуга. Навіть Дракула не справиться самотужки з буденною рутиною життя: орендувати гідне приміщення для ночівлі у труні, заповнити холодильник пляшками з улюбленою групою крові (а для цього ще треба знайти людей, вбити їх та відвантажити на графську кухню), віднести плащ господаря до хімчистки тощо. Саме таким слугою став для Дракули Ренфільд (Ніколас Хольт), якого він найняв до себе кілька сотень років тому. Але є одне “але”: Ренфільд стомився від цих довготривалих токсичних стосунків (ще б пак – за будь-яку провинність Дракула кігтями розпорює йому живіт) і навіть записався до групи “Потерпаючих від аб’юзу”. 

Всі ми звикли, що фільми останніх двох десятиліть, в яких з’являється Ніколас Кейдж, – це якесь неймовірне лайно (виключення ставить хіба що дійсно потужна “Свиня” 2020 року). Так ось – “Ренфільд” - це ще одне приємне виключення із загального правила. Це дійсно смішна, сповнена чорного гумору (чого тільки варта сцена в якій злодій тікає від копа, тримаючи на руках пакети з коксом, і волає: “Це мені лікар прописав – в мене і рецепт є!) та вигадливих екшн-сцен (де ви ще бачили, як спецпризначенців вбивають… відірваними руками, використовуючи їх наче списи). Щодо Кейджа – то він просто купається у ролі Дракули, про яку мріяв ще з початку 90-х років – єй-богу, - на нього приємно подивитися! 

“Жага” / “Спраглі”

Католицький священник Хен Сан Хен, якого всі люблять та шанують, погоджується взяти участь у випробовуванні однієї вакцини. У разі успіху – ця вакцина врятує від жахливого вірусу тисячі людей. Проте щось пішло не так – усі інші, на ком теж випробовували ліки, вмерли. Вижив лише священник, але його організм зазнав незворотних змін. Він перетворився на щось… інше: навчився літати та регенерувати рани, отримав нереальної гостроти зір та силу. Але тепер він змушений боротися з власними демонами, які спокушають його вбивати людей, щоб живитися їхньою теплою, ще паруючою кров’ю.

Неймовірно стильний фільм (недарма його було номіновано на “Золоту гілку” у Каннах) від творця “Олдбоя” та “Служниці” Пак Чхан Ука. В ньому прекрасне все: пронизлива музика, ювелірна операторська робота, потужні актори і навіть, чорно-білий еротичний постер. Це дійсно вибухова суміш зі старомодної європейської елегантності (в основу стрічки покладено роман “Тереза Ракен” Еміля Золя) та східної пристрасті. 

“Справжня кров”

Японські вчені навчилися синтезувати людську кров. А це значить, що вампірам більше не потрібно вбивати людей, щоб влаштувати собі соковиту вечерю. А якщо не треба вбивати – то можна і не ховатися! І жити разом – у дружбі та злагоді. От тільки далеко не всім подобається подібний стан справ. Наприклад, релігійники вважають, що вампіри – це пекельні створіння, і хороший вампір – це мертвий вампір. Ба більше, - далеко не всі вампіри вважають, що варто перетворюватися на “травоїдних” – адже справжній вампір – від природи хижак. Його справа — полювати на здобич та розривати її на шматки!

Свого часу у цьому сюжеті багато хто побачив алюзію на світ… ЛГБТ. Бо вампіри, по суті, теж роблять камінг-аути, визнаючи свою сутність. І люди намагаються прийняти їх такими якими вони є – справжніми та щирими. Або… не прийняти. І запроторити їх у таке собі гетто, позбавивши усіх відповідних прав. У тому числі й права мати власну родину та щасливе життя.

Вагомий плюс “Справжньої крові” (звісно, окрім яскравих молодих акторів та цікавезних історій) – неймовірна кількість ну дуже відвертих ню-сцен.  

“30 днів ночі”

Місто Берроу знаходиться на Алясці. Місцина тут красива, але сувора. Вічний холод і все таке. А ще й Полярна ніч наближається. Та сама, коли сонце не з’являється на небосхилі цілий місяць. Саме в цей час у місто прибуває незнайомець, якому вампіри доручили підготувати все до їхнього нашестя: вивести з ладу генератори та транспорт, вбити усіх собак. Полярна ніч – це час, коли вампіри йдуть влаштовувати людям справжню криваву лазню. Час тотального болю та зла. Завадити їхнім планам намагається місцевий шериф (Джош Хорнет), але часу у нього обмаль. Бо як тільки настане 30-денна ніч – люди будуть приречені.

Зараз буде спойлер – попереджаю. Якщо ви чекатимете на хепі-енд, то його не буде. Недарма сам Стівен Кінг називав цей фільм у власному ТОПі улюблених вампірських жахів! До речі, в основу стрічки покладено однойменні комікси – то й стилістику маємо відповідну.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

“Остання подорож “Деметри”

Мабуть, усі фанати вампірських історій пам’ятають як  граф Дракула дістався з Трансильванії до Лондону (якщо ні, то нагадаємо – у ящику, похованому глибоко у трюмах корабля). І під час цієї подорожі морем, з нещасного корабля, зникло чимало моряків. І ці зникнення тоді списали на буремні погодні умови. Мовляв, бідолашних моряків змило хвилями за борт. Ну-ну… У фільмі Френсіса Форда Копполи (“Дракула” 1992 року) цей трагічний епізод займає буквально декілька хвилин. Але режисер “Страшних історій, які слід розповідати у темряві” Андре Евредал вирішив, що з цього може вийти щось набагато цікавіше, ніж якийсь епізод. І зняв “Деметру”. І знаєте, - він виявився правим!

Звісно, що “Деметра” – це не якийсь там шедевр. Але маємо добротне та цікавезне кіно. З тих, про які кажуть: “На хороший раз”. Тут тобі і романтика старого вітрильника, і мужні моряки, які намагаються продати свої життя якомога дорожче (у ролі капітана – зірка “Гри престолів” – досвідчений Ліам Канінгем). І моторошне зло, що здатне лише руйнувати та нести горе. Загальна атмосфера, антураж – все працює на створення суцільного жаху. 

“Денна зміна”

Бад Яблонські (Джеймі Фокс) працює клінером басейнів. Проте це лише маскування. Адже справжня його робота – вбивати вампірів. І робить він це не через якісь там доброчинно-релігійні наміри, а через нагороду. Адже на ринку за вампірські клики віддають грубі гроші! Проте начальство Бада вважає його методи аж занадто вибуховими, то йому до пари видають напарника (Дейв Франко), який має спостерігати за діяльністю Яблонського та про все доносити.

Коли дивишся цей фільм, то тебе не покидає постійна думка: “Десь я це вже бачив”. І справді, “Денна зміна” – це драйовий та ефектний реверанс багатьом классичним стрічкам. Тут можна вгледіти і “Від заходу до світанку” Роберта Родрігеса, і “Вампірів” Джона Карпентера і навіть “Смертельну зброю” Річарда Доннера! І від цього, треба визнати, “Зміна” тільки виграє. Зроблено з гумором та повагою до старезних хітів.   

“Близнюки”

Ще один цікавий погляд на світ нічних потвор – цього разу – з Гонконгу. Йдеться про загін мисливців на вампірів. Щоб звичайні люди (хоч і треновані) могли протистояти потворам за пекла, вони вживають як кунг-фу так і спеціальну виворотку з вампірської крові, яка в рази збільшує їхні фізичні можливості.

По перше, цю стрічку зафільмував ні аби хто, а сам Данте Лам – творець найкасовіших китайських фільмів останнього десятиріччя (в його активі “Операція Меконг”, “Операція в Червоному морі” та епічна “Битва на озері”). А по друге, тут не обійшлося без всюдисущого Джекі Чана. І хоча в нього лише камео – роль спеціально запрошеної зірки (Чан грає водія швидкої допомоги), але він встигає показати найвищий клас – розкидає шиплячих кровососів руками та ногами. 

“Близнюки” – типове китайське кіно 2000-х – містами драматичне, містами – відверте недолуге та пафосне, містами – неймовірно круте і кумедне. Дивна, але при цьому дійсно цікава суміш. 

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Також дивіться ТОП найкрутіших фільмів Аманди Сайфред. Що подивитися з цією акторкою — радимо на сторінках Хочу!