Депіляція чи епіляція? Нарешті стало зрозуміло, що обрати для ідеально гладенької шкіри

Догляд за обличчям і тілом
1 099
Дарія Кириленко

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

Що краще - епіляція чи депіляція
У чому різниця між епіляцією та депіляцією, фото: prostooleh

Сонечко, пляж, короткі спідниці... і знову думки про гладенькі ніжки? Не хвилюйтеся, розкладемо все по поличках!

Літній сезон — не привід для стресу, якщо ваші ніжки не мають бездоганно гладеньку шкіру. Досягнути цього ефекту не завжди легко. Є жінки, у яких від природи майже немає зайвого волосся, а є такі, кому доводиться голитися ледве не щодня. Попри те, що у сучасному світі є багато варіантів, як позбутися небажаного волосся, — не всі процедури можуть дати бажаний ефект. Раніше ми писали про сезонний догляд за шкірою, а тепер розкажемо, чим відрізняється депіляція від епіляції.

Є різні способи видалення волосся. Здавна секрети гладенької шкіри знали наложниці султанів, єгипетські цариці та жінки, які розважали людей на вуличних виступах. Мода на голені ніжки миттєво розійшлася по світу, і жінки почали гордо хизуватися різними спідничками, сукнями, а згодом — і шортами.

У чому різниця між епіляцією та депіляцією?

Related video

Депіляція — це спосіб видалення волосся, яке видно на ногах. При цьому волосяні фолікули в шкірі залишаються неушкодженими. Наприклад, депіляція — це шугаринг, гоління бритвою, видалення волосся кремами, воском чи апаратними епіляторами.

Епіляція — це метод, завдяки якому іде вплив на самі фолікули. Коли вони стають недієздатними, волосся перестає рости. Проте цей метод не підходить жінкам із тоненьким, світлим волоссям. Епіляція — це електроепіляція, фотоепіляція, лазерна епіляція, елос-епіляція.

Депіляція — різновиди та переваги

Депіляція має свої переваги. Наприклад, якщо у жінки тоненьке і світле волосся, то лазер його просто не буде бачити. У цьому випадку і підійде депіляція. Водночас для чорнявих панянок, які мають тверде волосся і змушені часто голитися, найкращий варіант — епіляція.

Гоління станком.
Такий варіант депіляції — найдешевший. Проте він підходить лише тим жінкам, у яких небажане волосся світле, і росте повільно. Інакше голитися доведеться щодня. Голитися потрібно обережно, використовуючи спеціальні гель чи пінку. Найкраще — зранку, тому що за ніч волосся активує свій ріст.

Ваксинг.
Його також називають восковою депіляцією. Цим методом можна скористатися в салоні або робити його вдома. Руки та ноги легко епілювати воском у катриджі, а для ніжних зон найкраще підійдуть гранули. Після ваксингу шкіра залишається гладенькою від 2 до 4 тижнів.

Апаратні епілятори.
Такий метод депіляції дорожчий, але набагато комфортніший, особливо якщо порівнювати із голінням. За допомогою спеціального апарату видалити зайве волосся легко у домашніх умовах. Гладенька шкіра зберігається близько 4 тижнів.

Креми для депіляції.
Не втрачають популярності креми для депіляції. Вони містять у своєму складі кальцієву сіль, яка руйнує волосинки. Процедура повністю безболісна, не дорога, і її легко виконати в домашніх умовах. Проте крем не підійде жінкам, які мають густе і темне волосся, що швидко росте.

Шугаринг.
Цукрова епіляція теж неабияк популярна. Вона майже безболісна, а шкіра після неї — бездоганна. Епіляцію роблять спеціальною пастою, яка складається з цукру, води і глюкози. Ефект бездоганних ніжок тримається від 3 до 5 тижнів.

Які бувають види епіляції та їх переваги

Найбільші переваги епіляції в тому, що цей метод впливає на корінь волосинки. У результаті, через певний час волосся взагалі перестає рости. Епіляцію проводять упродовж певного терміну, аби зафіксувати результати, а потім — раз на рік.

Електроепіляція.
Цей метод складний і кропіткий, але дієвий. Тонкий радіочастотний зонд вводять у волосяний фолікул під поверхнею шкіри. Таким чином, точково, видаляють усе волосся. Така процедура потребує від 5 до 20 сеансів.

Фотоепіляція.
Один із популярних методів — фотоепіляція. Під час цієї процедури стрижень і фолікул нагріваються, і руйнуються під дією критичної температури імпульсного спалаху світла. Волосся видаляється навіть на стадії росту. Гладенька шкіра буде упродовж 2 — 3 років.

Лазерна епіляція.
Найпопулярніший сучасний метод — лазерна епіляція. Він безболісний, а ще завдяки йому можна видалити небажане волосся з будь-яких зон. Найкращий результат видно уже через 5 — 8 сеансів. Зникає біля 80 — 90% волосся.

Елос-епіляція.
Це сучасна процедура, яка включає лазер, світлопучок та електричний струм. Волосяний фолікул руйнується завдяки сильному нагріванню. Після процедури немає ніяких опіків чи інших ускладнень. Курс епіляції складає 7 — 10 сеансів, і гладенька шкіра буде близько 5 — 7 років.

Раніше ми писали про подвійне очищення шкіри. Експерт розповіла про те, як вмиватися зранку, і розвіяла міфи популярних beauty-трендів з TikTok.