Дивний лайфхак чи справжній порятунок від шахраїв? Навіщо замотувати у фольгу банківську картку

Лайфхаки
Софія Мельник

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Лайфхак із фольгою для захисту картки від шахраїв
Фольга на банківській картці захистить від шахраїв: як? Фото: pixabay

Розповідаємо, чи справді це допомагає

Банківська картка на сьогодні є практично у кожного українця, і шахраї цим із радістю користуються. Ми вже розповідали про ненадійні пін-коди для картки, а тепер пояснимо суть дивного лайфхаку з обмотуванням банківських карток фольгою.

Цим трюком ділиться сайт gsminfo. Видання зазначає, що з появою вбудованих безконтактних чіпів у банківських картах деякі українці почали користуватися таким лайфхаком регулярно. Але чи дієвий він? Розповідаємо далі!

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Як шахраї можуть вкрасти гроші з вашої картки у режимі офлайн

Більшість людей вже давно звикла до безконтактної оплати.Та, виявляється, вона зручна не тільки для власника рахунку в банку, а й для шахраїв.

Все дуже просто: зловмисник купує на чорному ринку POS-термінал (його ще називають “скіммер”) і ходить з ним у людних місцях, непомітно притуляючи його до чужих кишень та сумок. Якщо картка лежить, наприклад, у кишені тоненького пальта або в боковій кишені сумки, цілком імовірно, що з неї вдасться вкрасти кошти. Тут головне — спритність рук шахрая, практика і… незнання людей про таку можливість крадіжки грошей з картки.

Навіщо ховати банківську картку у фольгу та інші способи захистити гроші

1️⃣ Щоб не стати жертвою шахраїв, достатньо носити свої картки у гаманці, склавши їх одна до одної. Коли термінал “засікає” декілька карток із чипами, йому важко розібратися, з якої саме картки треба зробити списання, тому це може врятувати вас від втрати коштів. До речі, замість інших банківських карток можна використати й будь-яку іншу картку з безконтактним чіпом (наприклад, карту лояльності якогось магазину чи АЗС).

2️⃣ Допоможе не втрапити у халепу і спеціальний захисний кардхолдер. На ньому зазвичай є напис NFC protected або Protected from RFID.

Цікаво, що під шаром шкіри чи пластику (залежно від вартості кардхолдера) у нього знаходиться фольгований матеріал, який блокує магнітне поле від зчитувального обладнання.

Саме тому багато людей роблять ще простіше, економлячи і при цьому отримують точно той же результат — обгортають свої банківські картки у фольгу. Однак, якщо надумаєте скористатися цією хитрістю, пам’ятайте, що одного шару фольги може виявитися недостатньо — краще скласти звичайну фольгу у декілька шарів 😉

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також вам може бути цікаво, що таке спуфінг. Розповідаємо докладно, як працює цей вид шахрайства та як захистити свої кошти від викрадення у неочікуваний спосіб.