Коли носику дуже холодно: що робити при переохолодженні улюбленця

Домашні тварини
Хіцька Наталія

Хіцька Наталія

Редакторка стрічки новин

Як допомогти улюбленцю при переохолодженні та гіпотермії
Переохолодження тварин. Фото: freepik.com

Переохолодження може призвести до захворювань нирок, порушень роботи серця та дихання, а також проблем з кінцівками

Страждати від переохолодження та гіпотермії можуть не лише песики, які гуляють в холодний сезон на вулиці без одягу, а й котики, які не покидають стін квартири. Як розпізнати цей стан та допомогти своєму улюбленцю - дізнавайтеся далі у цій статті.

За словами експертів Optimeal, переохолодження настає, коли улюбленець довгий час перебував у холодному середовищі, особливо, якщо при цьому він був мокрий чи вологий.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Клінічні ознаки переохолодження

Котики починають тремтіти, шукати тепле місце, згортаються клубочком. Водночас шерсть тварини здиблена, судини звужені, шкіра та слизові оболонки стають блідими та прохолодними, серцебиття - слабким або непомітним, а зіниці - розширеними.

► Щодо собак, то ознаками легкої або помірної гіпотермії є тремтіння, підтискання кінцівок, скуйовдження шерсті. Тварина шукає місце, де можна сховатися. Слизова оболонка ротової порожнини стає блідою, а температура тіла опускається нижче 37,5°C.

При важкій гіпотермії температура тіла тварини може опускатися до 33°C. Улюбленець може почати поводитися дещо загальмовано, його реакції сповільнюються, можлива втрата свідомості. Тіло не тремтить, водночас дихання стає поверхневим, пульс - маловідчутним, зіниці - розширеними.

Як допомогти улюбленцю при переохолодженні та гіпотермії
Переохолодження тварин. Фото: freepik.com

Перша допомога при переохолодженні

Важливо знати основні правила, оскільки неправильні дії при зігріванні тварини небезпечні для організму.

Категорично забороняється:

❌ розтирати улюбленця руками, спиртом чи снігом;

❌ розігрівати пухнастика різко - температура тіла має зростати поступово.

Що потрібно робити:

✔️ Не навантажувати кота чи собаку фізично.

✔️ Перемістити улюбленця в сухе та тепле приміщення, закутати його в ковдру.

✔️ Набрати у пляшки теплу воду (до 40°C), загорнути їх у плед чи товсту тканину та розмістити біля тварини (уникайте контакту пляшок з її шкірою).

✔️ Слідкувати за температурою тіла кота або собаки.

✔️ Транспортувати тварину до ветеринарної клініки.

Як запобігти переохолодженню

Коти. Убезпечте тварину від самовигулу у холодний сезон. Так, вони нерідко опиняються закритими у приміщеннях (гаражах, комірчинах, сараях).

Собаки. Прогулянки мають бути коротшими та активними. Варто остерігатися вітряних днів, оскільки за такої погоди переохолодження настає швидше. Не залишайте улюбленця в автомобілі (навіть на короткий час).

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми писали про 5 тварин, які діють на людей заспокійливо. Дізнайтеся, хто увійшов до цього переліку - у цьому матеріалі.