Посадіть ці 3 рослини у себе на дачі - і ніякі гризуни вам не псуватимуть нерви

Сад і город
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Миша біля дому, фото
Фото: ukr.media

Народні способи проти мишей, щурів та іншої хвостатої напасті

Прийшло тепло, а, отже, пора “відвойовувати” свій майбутній врожай у шкідників. Окрім того, що навесні потрібно боротися з попелицею , яка готова з’їсти всі ваші дерева й кущі, не забуваємо і про шкоду від мишей. Ці маленькі сірі гризуни здатні наробити багато лиха, тому розповідаємо, як їх легко позбутися 😉

Найбільш екологічним методом боротьби з гризунами дачниками вважають висаджування рослин, які миші терпіти не можуть. При цьому найефективніших варіанти лише 3. Що саме варто посадити на своїй ділянці, аби миші обходили її десятою дорогою, розповідає ukr.media .

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

№1. Коріандр 

Коріандр - фото
Фото з мережі

Дуже поширена спеція, яка має досить таки різкий аромат. Саме він допоможе прогнати непроханих гостей із двору та городу. Достатньо посадити кілька рослинок поруч із норами, які залишають гризуни. Тобто зазвичай садять коріанд неподалік від будинку, щоб шкідники трималися подалі від нього. До речі, після дозрівання ця рослина з легкістю поповнить вашу шафку зі спеціями!

№2. Рута 

Рута - фото
Фото з мережі

Цю рослину можна посадити у себе на ділянці, а можна використовувати в уже висушеному вигляді. В обох випадках гризуни не будуть в захваті і швиденько покинуть вашу територію. Зі зрілої рути також можна приготувати настій і від інших шкідників, які псують рослини на ділянці. Наприклад, такий розчин при з'єднанні з господарським милом буде ефективний ще й проти попелиці.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

№3. Чорнобривці 

Чорнобривці - фото
Фото з Мережі

Мало хто з тварин і комах любить цю квітку. А вся річ у тім, що вона виділяє в повітря спеціальні речовини, які відлякують шкідників. Достатньо посадити кілька кущиків неподалік від дому чи сараю, аби миші розгубили все своє бажання там “тусуватися”.

Раніше ми розповідали про 4 рослини, до яких не можна торкатися . Вони вважаються отруйними і можуть призвести до дуже поганих наслідків у вигляді опіків чи навіть отруєння.