Немає сонця на городі — не біда! Які овочі можна виростити в тіні (СПИСОК)

Буряк буде солодшим, а часник - ароматнішим
У квітні є 5 днів, коли до городу не варто наближатися. Але у всі інші дні (за винятком великих церковних свят на кшталт Великодня) — скільки завгодно! 🌱
І оскільки саме час висаджувати різні культури у теплиці та парники, ми вирішили розповісти вам, які рослини не люблять сонця. Якщо посадите їх під прямим освітленням — врожаю не дочекаєтесь, пише “Апостроф“.
Які овочі влітку можна виростити на тінистих грядках, дізнавайтеся далі. За умов обмеженого освітлення вони дадуть вам фантастичний врожай.
Які ступені затіненості бувають
Буває різний ступінь затіненості ґрунту - тінь буває розсіяною, густою, тривати кілька годин протягом дня, або і майже весь світловий день. А ще тінь на півдні та на півночі створює для культур зовсім різні кліматичні умови.
На півдні в тіні можна садити практично все, тоді як на півночі доведеться обійтися зеленню та салатами. Будь-які рослини можуть рости та розвиватись у розсіяній тіні, яку утворюють листя яблуні, вишні, сливи.
У густій тіні, що утворюється під деревами з щільними кронами або стінами на кілька годин на день, не можна садити найбільш сонцелюбні культури – це кавуни та гарбузи. У густій тіні, що панує цілий день, садять не лише тіньолюбні, але й вологозалежні рослини.
Які овочі можна посадити в тіні?
-
Усі салатні культури
-
Буряк без освітлення дає маленькі, але дуже солодкі коренеплоди
-
Ревінь любить тінь і вологу
-
Черемша у тіні може рости все літо
-
Багаторічна цибуля, така як цибуля-шніт
-
Часник у тіні виростає смачним та ароматним
-
Зелень
-
Пряні трави
-
Пастернак
-
Коренева петрушка
-
Боби - лише тіньолюбні сорти
-
Квасоля - лише тіньолюбні сорти
-
Хрін невибагливий ані до сонця, ані до ґрунту
Також ми раніше писали, чим можна замінити туї. Якщо вони вам уже набридли, маємо два крутезні варіанти на заміну, щоб створити живу огорожу.