Причини тріскання редиски на грядці: як попередити таку проблему
Досить часто редька починає тріскати прямо у ґрунті
Щоб виростити гарний врожай потрібно докласти багато зусиль та володіти хоча б мінімальними знаннями по догляду за рослинами. Багато городників часто зіштовхуються з проблемою тріскання, пустот чи гіркоти коренеплодів, та не знають причин та як запобігати таким наслідкам.
Досить часто можна почути скарги від дачників, що потріскалася чи деформувалася редиска. Як запобігти таким випадкам та причини, які призводять до цього, розповідає agrosepmash.
Чому тріскає редиска
-
Надто густо посіяна, тому плодам не вистачає світла;
-
надмірна вологість ґрунту;
-
сильні опади;
-
посуха;
-
порушення режиму поливу;
-
невчасно зібраний врожай;
-
велика кількість азотних добрив у ґрунті;
-
погано підготовлений, важкий ґрунт.
Як запобігти розтріскуванню
Потрібно організувати регулярне поливання грядок у посушливі дні – коли немає опадів, зрошення рекомендується проводити раз на 4–5 днів, а після довгої перерви в поливі треба зволожувати ґрунт не поступово, з повторенням через добу-дві; у сезон дощів облаштувати систему відведення води, наприклад у вигляді жолоба чи канави, щоб вода не застоювалася на грядках. Після дощу розпушувати землю та вчасно виривати плоди.
Якщо велика кількість потрісканих плодів, тоді треба почистити їх, вимити, натерти на терці та заморозити у пакетах. Досить часто господині закривають редиску у банки на зиму.