Жуки тікають, врожай росте: 2 народні засоби від колорадського жука, які легко замінять хімію

Перевірені часом методи
Ми вже розповідали, чим обов’язково слід підживити картоплю до початку цвітіння. Ці прості добрива допоможуть отримати воістину королівський врожай! 👑 Тепер же поговоримо про те, що робити з кущами, які обсідають ненажерливі колорадські жуки.
Якщо ви не хочете по сто разів за сезон кропити посадки, але й бігати з відерком і визбирувати жуків — не ваш варіант, варто звернутися до перевірених народних методів. Ми маємо на прикметі саме два таких. Деталями ділимось разом із prostoway.
Як позбутися колорадського жука без хімії: найкращі народні способи
Обидва методи унікально екологічні та бюджетні. Скориставшись цими порадами, можете не переживати, що доведеться їсти нафаршировану “хімією” молоду картоплю.
✅ 1 спосіб — гірчиця
Якщо йдеться про початок сезону, коли колорадські жуки ще не окупували весь город, цей спосіб буде досить ефективним. Також він дуже добре діє проти личинок цього шкідника 😉
Нам потрібно приготувати гірчичний розчин та покропити ним картоплю на ділянці. Для цього беремо пів склянки гірчиці сухої (гірчичний порошок) і розводимо на відро води (+- 10 л). А щоб цей розчин краще тримався на кущі, варто додати у відро і трохи рідкого мила.
Проводити обприскування варто вранці або ввечері, у суху погоду. Причому другий варіант вважається кращим, оскільки при сонячній спекотній погоді рослина не спечеться через зайву вологу на листі.
✅ 2 спосіб — ялівець
Це ще один практичний та дуже ефективний народний засіб проти колорадського жука на картоплі. Якщо маєте цей чагарник на ділянці, то це взагалі безкоштовний спосіб позбутися шкідників! Ну, а в іншому разі доведеться попросити кілька гілочок у сусідів, або ж навіть купити їх, якщо стосунки з сусідами не склалися 😐
Отже, беремо декілька гілочок цієї рослини й подрібнюємо. Складаємо у відро та заливаємо водою майже доверху (теж +- 10 л). Лишаємо настоятися щонайменше на 3-4 години (якщо простоїть всю ніч — нічого страшного). Далі нам треба процідити отриманий розчин і вже ним поливати грядки з картоплею.
До речі, якщо тільки збираєтесь висаджувати картоплю, можете закидати у лунку трішки ялівцю. Він захистить бульбу від різних шкідників та деяких хвороб. Є й інші дієві способи висаджування картоплі одразу з підкормкою. Про них ми розповідали раніше.