Півонії постаріли і більше не тішать цвітом? Цей "бабусин" метод поверне їх до життя

Правильне омолодження півоній: ось як треба як ділити кущ і садити його заново
Ми вже розповідали про найгіршу помилку у догляді за півоніями, яку допускають багато недосвідчених квітникарів. А сьогодні розкажемо, як омолодити ці квіти, якщо вони вже перестали радувати вас пишним цвітом. Це стосується тих кущів, яким уже 8 і більше років.
Фахівці рекомендують ділити кущ півонії кожні 4-5 років. Як пояснюють у телеграм-каналі “СОДа”, це пов’язано з корінням рослини.
Чому потрібно омолоджувати півонії?
Так, у старих кущів, які багато років росли без поділу, корені сильно сплелися і тепер з'єднані вгорі щільною тканиною, утвореною відмерлими стеблами та всілякими наростами. Все це утворює кореневу шийку, на якій розташовані бруньки відновлення. Такі корені доводиться викопувати з великими труднощами, оскільки у півонії вони самі по собі крихкі й ламкі, а в старих кущів ще й заглиблюються в землю на 80 см і навіть більше.
Проте, як не крути, омолоджувати кущ треба. Якщо цього не робити, листя замість цвіту з кожним роком ставатиме ще більше, а квітки будуть дрібними й швидко перецвітатимуть. Підвищується і вразливість рослини до хвороб.
Як омолодити старий кущ півонії та коли це робити?
До омолодження слід приступати у період з другої декади серпня до середини вересня. Якщо осінь видалась досить теплою, можна відтягнути процедуру і до кінця вересня.
Щоб омолодити старий кущ півонії, навколо нього — на відстані 20-25 см — треба викопати глибоку, на 2 багнети лопати, траншею. Після цього починайте розгойдувати кущ за допомогою лома або чогось подібного доти, доки він повністю не вийде з землі.
Коріння потрібно зовсім трохи очистити від землі — і тільки після цього виймаємо кущ з ями. Залишаємо рослину приблизно на 3-4 год, щоб коріння трохи зів’яло і не було таким ламким. Далі обрізаємо стебла на висоту 10 см, а коріння відмиваємо від землі водою й очищаємо дерев'яним кілочком.
Наступний крок — поділ. Зазвичай його проводять за допомогою кілка. Його забивають в те місце кореня, де найменше пошкоджуються бруньки. Цим кілком кущ розділяють на 2 частини або більше, залежно від його розміру та можливостей акуратно його розділити.
Кожну частину слід розрізати гострим ножем на менші частки. При цьому віддавайте перевагу молодшим частинам з корінням діаметром 3-4 см. Всі хворі та старі частини з потемнілою тканиною і дрібними бруньками треба вирізати. Видаляємо і коріння, що зламалося під час поділу куща.
Старайтеся, аби на кожній відділеній частинці було по 2-3 бруньки відновлення і частка молодого кореня довжиною близько 10 см.
Вже за 2 роки молоді кущики порадують вас пишним красивим цвітом! 🌸
Щоб поділена рослина прижилася при посадці, коріння варто занурити на 30 хв в 0,1% розчин марганцівки, а після ще й присипати місця зрізів товченим вугіллям. В такому вигляді молоді півонії будуть готові до посадки й матимуть максимум шансів прижитися. Кожен новий кущик садять на глибину близько пів метра, але зважайте, що це ямисько має бути приблизно наполовину заповнене пухкою свіжою земелькою!
Поливають і поміщають кущик так, щоб бруньки на кореневій шийці були нижче рівня землі на 2,5-5 см. Зверху обов’язково молоді кущі злегка підгортають, щоб бруньки були надійно вкриті землею.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як треба підживлювати троянди, щоб вони пишно цвіли усе літо. Розкриваємо секрет, що саме потрібно квітці навесні.