Чому помідорна розсада синіє: зробіть це одразу, як тільки помітили

Як допомогти розсаді томатів
Активно триває сезон висаджування розсади. Ми ділились цікавим лайфхаком для цього. Тепер поговоримо про розсаду томатів, а саме про ті випадки, коли вона синіє.
З цим стикаються багато городників, які висаджують розсаду самотужки. Розповідаємо разом із prostoway, що означає така міна кольору та як цьому зарадити.
Чому розсада помідорів змінює колір?
Молода та здорова, яку пересадили у теплицю чи в відкритий ґрунт, може набути синюшного кольору. Є поширений міф про те, що синювате забарвлення свідчить про те, що рослина здорова і дасть гарний врожай. Насправді ж поява синього відтінку говорить про нестачу важливого мікроелемента, а саме фосфору.
Цей дефіцит виникає через занадто холодний ґрунт. І справді, часто на глибині до 10 см земля просто не встигає прогрітися. Річ у засвоєнні цього елемента - томати починають споживати лише за мінімальної температури землі +12 градусів.
Що робити, якщо помітили синюшну розсаду?
Тепличку можна зробити навіть у відкритому ґрунті. Для цього над грядками потрібно поставити тимчасові плівкові накриття. Вони допоможуть прогріти ґрунт.
Також помічним буде обприскати томати розчином монофосфату калію. Для приготування беруть 1 г препарату на 1 л води.
Ці заходи допоможуть вам підтримати молоді рослини та подолати гострий дефіцит фосфору. Також ми розповідали, коли і на яку глибину садити картоплю.