Коли буде Благовіщення 2025: дата свята, традиції та заборони, про які варто знати

Свято Благовіщення 2025 входить до числа дванадесятих — дванадцяти найважливіших свят після Великодня. Традиції святкування важливо знати кожному
Коли буде свято Благовіщення? Які традиції та заборони пов’язані з цією датою? Про це все читайте далі в нашому матеріалі!
Благовіщення означає благу звістку про непорочне зачаття, яку отримала Діва Марія. Саме цього дня архангел Гавриїл прибув до Марії, щоб виголосити їй новину: скоро вона народить Спасителя всього людства.
Для вірян це свято має неймовірно велике значення. Традиційно святкують його перед Великоднем. Воно має важливу місію — нагадати людству про те, що Син Божий прийшов на Землю, аби спокутувати наші гріхи.
Благовіщення 2025: дата свята
Нагадаємо, після переходу Православної Церкви України на новоюліанський календар всі дати неперехідних свят змістилися і тепер відзначаються на 13 днів раніше. Тому звичні дати релігійних свят слід ретельно перевіряти, аж доки вони не запам’ятаються.
Коли буде Благовіщення 2025? Запишіть дату, аби не загубити: Благовіщення 2025 року припадає на 25 березня.
Традиції Благовіщення
Важливе для вірян свято Благовіщення має традиції, про які слід варто знати кожному. Так, на свято обов’язково відвідують церковну службу. Священнослужителі цього дня, до речі, обов’язково вдягають святкове вбрання.
Після літургії в небо випускають білих голубів як символ Святого Духа. Також є легенда, яка каже, що птахи, долетівши до неба, розповідають ангелам-охоронцям про все хороше, що сталося за рік.
З богослужіння зазвичай приносять додому освячену воду, яка має дуже цілющі властивості. Крім того, на свято освячують сіль і потім солять нею страви.
Є традиція вмиватися талою водою: вважається, що це зміцнює здоров'я.
На Благовіщення дуже важливо з щирою молитвою звернутися до Бога. Раніше люди вірили, що цього дня відкриваються небеса і Господь може почути всі молитви та прохання, з якими до нього звертаються.
Оскільки на Благовіщення 2025 буде у самому розпалі Великодній піст, у свято дозволяються деякі послаблення у харчуванні. М'ясо, яйця, молоко все ще залишаються під забороною. Проте на честь важливого свята дозволяється вживати рибу, варену та тушковану їжу з олією.
Після відвідин храму дома накривають святковий стіл та проводять час з родиною та близькими друзями.
Ще з часів Київської Русі на Благовіщення запалювали великі вогнища, закликаючи весну. Тоді вважалося, що саме з Благовіщення починається справжня весна і новий цикл життя. Тому до свята намагалися провести ретельне прибирання та позбутися старих та непотрібних речей.
В цілому на Благовіщення Пресвятої Богородиці варто провести день за молитвою у храмі чи вдома, просити у Бога простити гріхи, дякувати за допомогу у справах. Також можна зустрічатися з рідними, разом святкувати дату та залагоджувати образи.
Що не можна робити на Благовіщення
Традиційно у релігійні свята також є заборони, які не варто порушувати. Отже, що не можна робити на Благовіщення:
-
Займатися важкою фізичною працею, особливо на землі, а також обрізати дерева;
-
Прибирати, прати та займатися хатніми справами;
-
Шити, вишивати, в'язати;
-
Сваритися, з’ясовувати стосунки;
-
Лихословити, кричати та заздрити;
-
Їсти м'ясо, яйця та вживати алкоголь, оскільки триває Великодній піст;
-
Починати нові справи та вирушати в далеку дорогу;
-
Давати в борг чи самому позичати гроші;
-
Стригти, фарбувати волосся, а також заплітати коси, інакше зміните свою долю;
-
Відмовляти в милостині та інших благодійних справах.
Сподіваємося, озвучена вище інформація була для вас корисною. Нехай свято Благовіщення 2025 пройде у душевній та спокійній атмосфері.
Також рекомендуємо вам дізнатись, коли буде День весняного рівнодення. Ми також розповіли, чого не варто робити у цей період.