Не можна позичати гроші та прибирати: що заборонено робити 11 липня

Усі свята
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Що заборонено робити 11 липня
Що не можна робити 11 липня. Фото: freepik.com

Розповідаємо, що не можна робити цього дня

11 липня православні віряни вшановують пам'ять святої рівноапостольної княгині Ольги за новим стилем . Що не можна робити цього дня? Читайте на Хочу!

Згідно з літописами княгиня Ольга правила Київською Руссю з 945 по 962 роки після смерті свого чоловіка, великого князя Ігоря. У 954 році Ольга відвідала Константинополь і прийняла християнство. Під час хрещення їй було дано ім'я Олена на честь святої цариці Олени Рівноапостольної, яка віднайшла Хрест Господній. Після повернення з Візантії княгиня активно поширювала християнство на своїх землях, будувала православні храми та боролася з язичництвом. Вона померла 24 липня 969 року, тому за старим календарем її свято відзначали саме цього дня.

В народі цей день відомий як Ольжин день. До святої Ольги наші предки зверталися з молитвами про гарну погоду, милосердя до женців та вчасне завершення жнив перед початком рясної роси, яка могла спричинити гниття жита.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

11 липня віряни йдуть до церкви, щоб помолитися святій Ользі, яка вважається покровителькою вдів та новонавернених християн. Її просять про щасливий шлюб та сімейне благополуччя, а ікону святої Ольги тримають вдома для захисту, зміцнення віри та допомоги у важких рішеннях.

У цей день спостерігають за природою і прикметами, щоб передбачити погоду та врожай. Ось головні прикмети :

  • Грім 11 липня обіцяє хороший вилов риби.

  • Глухий грім — до затяжної негоди.

  • Сонячний день обіцяє багатий врожай ягід.

  • Мошкара роїться — восени буде багато грибів.

  • Ясне нічне небо зі Стожарами — успішні жнива та добрий врожай.

Що не можна робити:

  • прати та прибирати, щоб не хворіли руки і суглоби

  • сваритися і лихословити, бо буде важко помиритися

  • позичати гроші, оскільки їх можуть не повернути

  • планувати весілля, бо шлюб може бути недовгим.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нагадуємо, що раніше ми публікували календар свят на 2024 рік. Збережіть, щоб не загубити повний перелік всіх церковних, професійних та державних свят, які будуть відзначатися в Україні у 2024 році.