Купання у Чистий четвер 2025: коли це правильно робити та яку молитву читати, щоб змити усі гріхи

Великдень
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Чистий четвер, фото
Як правильно купатися у Чистий четвер. Фото: freepik

Розповідаємо, як та коли купатись на Чистий четвер

Чистий четвер, який також називають Страсним четвергом, у 2025 році припадає на 17 квітня. У цей день християни згадують Таємну Вечерю, коли Ісус Христос разом зі своїми учнями розділив трапезу та вчинив символічне омиття їхніх ніг.

Цей день має глибоке духовне значення, адже пов'язаний з очищенням — як душі, так і тіла, а також наведенням порядку в оселі. Однією з найважливіших традицій є купання, адже існує вірування, що вода в Чистий четвер має свята та допомагає очиститися від усього зайвого.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:
Related video

Чому заведено купатися у Чистий четвер?

За народними віруваннями, вода у цей день набуває святості та здатності оздоровлювати. Люди здійснюють омовіння у душі, ванні, лазні або природних водоймах. Головне під час цього ритуалу — мати щирі й добрі наміри.

Вважається, що купання у Чистий четвер допомагає позбутися негативної енергії, поганих думок і життєвих труднощів. Важливо супроводжувати обряд молитвою, звертаючись до Бога із проханням про здоров’я, захист і духовне оновлення.

Коли та як правильно купатись у Чистий четвер?

Рекомендується здійснювати водні процедури ще до світанку — саме в ніч на Чистий четвер. Після цього потрібно лягти спати з чистими помислами.

Окремі сімейні традиції також включають ранкові ритуали. Наприклад, після пробудження кожен член родини має вмитися водою, у яку на ніч поклали срібну монету або ложку. Це вважається запорукою здоров’я, краси й молодості. Також існує звичай обмивати хворих водою, настояною на позичених у сусідів срібних речах.

До речі, ще одна цікава традиція. Щоб вода набула особливих властивостей, у посудину з нею заздалегідь опускають срібні предмети — ложки, прикраси тощо — і залишають на ніч.

❌ Що не можна робити під час купання у Чистий четвер?

На Чистий четвер існують не лише традиції правильного купання, а й певні заборони, пов’язані з цим обрядом. Ось як не можна купатися цього дня

  • Купатися з поганими думками. Важливо очищати не лише тіло, а й душу. Якщо приймати водні процедури з негативом, злістю чи заздрощами, обряд втрачає свою силу.

  • Купатися поспіхом або несерйозно ставитися до ритуалу. Важливо усвідомлювати значення цього обряду та супроводжувати його молитвою або щирими добрими помислами.

  • Омиватися у брудній або застійній воді. Вважається, що вода в цей день має бути чистою, свіжою, бажано природною (з криниці, джерела або річки).

  • Залишати воду після купання брудною. Якщо купалися у ванні, її бажано одразу спустити та промити поверхні — щоб змитий негатив не залишався в оселі.

Як молитись під час купання на Чистий четвер

Як сповіді очищають, як вода бруд змиває, так і ти, Четвер, чистим будь.

Очисти мене, раба (у) Божого (у), від всякого зла, від образи, від неслухняності, від чужої хули, від поганої поголоски, від злих розмов, від марних суперечок.

В ім'я Отця і Сина і Святого духа.

Амінь.

Прикмети на Чистий четвер

  • У цей день дітям підрізають волосся. Вірять, що це допомагає уникнути головного болю та зміцнити волосся.

  • Погода на Чистий четвер вказує, яким буде Вознесіння Господнє.

  • Якщо день видався холодним, то до сьомого тижня після Великодня весна теж буде прохолодною.

  • Легкий вітер обіцяє багатий урожай ягід, горіхів та фруктів.

  • Сонячний Чистий четвер — на теплу та приємну погоду, що триватиме аж до кінця весни.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Також раніше ми розповідали про сильні молитви, які обов'язково потрібно читати у Чистий четвер. Вони можуть змінити життя і розв'язати будь-яку проблему!